Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to przez wzgląd, iż w ciągu dnia poznaliśmy zaledwie jeden wartościowy raport makroekonomiczny. Mowa tu oczywiście o danych z brytyjskiego rynku pracy, z których wynika, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło w listopadzie 2019 r. o 3,2% w stosunku do roku poprzedniego. Tymczasem ekonomiści spodziewali się wzrostu jedynie o 3,1%. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także odczyty dot. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, których ilość wyniosła w grudniu zaledwie 14,9 tys, co było wynikiem znacząco lepszym od oczekiwanego (22,6 tys.).

Dobre dane z brytyjskiego rynku pracy przyczyniły się do zauważalnej aprecjacji kursu funta, który umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa. W wyniku trwających od tego czasu spadków rynek dotarł w okolice 0.6850. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi linię szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami, jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

GBPUSD

Notowania pary walutowej GBPUSD od kilku dni poruszają się w trendzie horyzontalnym. Wskutek dzisiejszych wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji. Gdyby tylko opór ten po raz kolejny został odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy nawet ponownych spadków kursu funta.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW znalazła się w stanie wegetacji, twierdzi były prezes Ludwik Sobolewski
Następny artykułPo luce spadkowej na CD Projekt nie ma już śladu wystarczyły zaledwie dwie sesje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here