Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie nocna publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia RBA.

Minutes z ostatniego posiedzenia RBA wskazują, że bank będzie rozważał dodatkową stymulację za pomocą polityki monetarnej w przypadku wystąpienia takiej potrzeby. Póki co, bank ocenia jednak czynniki ryzyka jako bardziej zbilansowane. Minutes pokazują również na poprawę perspektyw gospodarczych, za co odpowiedzialne są głównie działania fiskalne, takie jak cięcie podatków, czy wydatki infrastrukturalne oraz luzowanie polityki monetarnej.

Kurs dolara jednym z największych przegranych wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:00 zauważymy, że kurs dolara osłabiał się dziś w stosunku do niemal wszystkich walut grupy G8. Jego nieznaczną aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego. W gronie najsilniejszych znalazły się dziś natomiast: jen japoński, funt szterling oraz frank szwajcarski.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBoris Johnsona grozi hard Brexitem przed rozmowami z Markel i Macronem – makrologia z Boguszem Kasowskim
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Kurs funta mocno w górę, a indeksy giełdowe wracają do spadków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here