Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała niezwykle spokojnie Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego wyróżniała się głównie publikacja raportu dot. stopy bezrobocia w Polsce. Jak o godzinie 10:00 poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS), pomimo prognoz analityków zakładających, że bezrobocie utrzyma się na dotychczasowym poziomie 5,8%, to ostatecznie osunęło się do 5,7%, co jest najlepszym rezultatem od października 1990 roku, kiedy to stopa bezrobocia również plasowała się na poziomie 5,5%.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 947,4 tys. 961,8 tys. osób przed miesiącem. Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 3,2% w wielkopolskim do 9,9% w warmińsko-mazurskim.

Niemal pusty kalendarz makroekonomiczny znalazł swoje odzwierciedlenie na rynkach walutowych, na których próżno było dziś szukać ponadprzeciętnej zmienności. Największą obserwowaliśmy na notowaniach pary USDJPY, której kurs osunął się w okolice linii trendu wzrostowego będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem kanału. Jeżeli wsparcie po raz kolejny zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów. Jego trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

Wtorkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej USDJPY
USDJPY H4

Dość interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, gdzie w skutek wczorajszych spadków kurs osunął się poniżej linii trendu wzrostowego i dolnego ograniczenia kanału. W dniu dzisiejszym doszło do re-testu tego poziomu a w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane i w najbliższym czasie kurs osunie się poniżej poziomu 1.2930, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1.2800 bądź nawet 1.2700.

Wtorkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD

O tym się dziś mówiło

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

Równocześnie, bardzo serdecznie zapraszam Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już w najbliższy czwartek tj. 25.10.2018 r. W trakcie tego spotkania poznasz najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiesz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe.

Zapisz się już teraz!


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia Siły Relatywnej – spółki z WIG20 + bonus kod Amibrokera [AFL]
Następny artykułTIO/TIOx gotowy do forka po ataku hackerów, którzy wykradli 7,5 mln USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here