Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie zaplanowana na godz. 16:00 publikacja z amerykańskiego rynku pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
JOLTS czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego.

Pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających, że liczba otwartych wakatów wyniesie w lutym 2019 r. 7,550 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (7,625 mln zrewidowane dodatnio z 7,581 mln), obecny odczyt uplasował się jedynie na poziomie 7,08 mln.

Prognozy przed dzisiejszą publikacją zakładały, że liczba otwartych wakatów wyniesie w lutym 2019 r. 7,550 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (7,625 mln zrewidowane dodatnio z 7,581 mln). Obecny odczyt na poziomie 7,08 mln nie spełnia oczekiwań rynkowych. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Jen japoński największym wygranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę dane z godz. 18:05 zauważymy, że na głównych parach walutowych próżno było szukać dziś większej ponadprzeciętnej zmienności. Nieco większą dostrzec można było bowiem jedynie na notowaniach pary walutowej USD/JPY.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:05 | Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że w wyniku trwających od wczoraj spadków rynek odrzucił dość istotną strefę oporu, co w praktyce mogłoby przyczynić się do większej deprecjacji dolara amerykańskiego względem jena japońskiego.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKonferencja EBC, kurs EUR/USD – prognozy dużych banków
Następny artykułTim Draper krytykuje JPM Coin: To takie śmieszne
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here