Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała niezwykle spokojnie. Jeszcze w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy najnowsze dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) z Australii. Popołudnie zdominowane zostało natomiast przez dane zza oceanu.

Jak wynika z raportu Australian Bureau of Statistics, australijska inflacja konsumencka (CPI) wzrosła w pierwszym kwartale tego roku o 0,4% k/k i o 1,9% r/r. Oba odczyty okazały się więc gorsze od prognoz, które zakładały wzrost kolejno o 0,5% k/k i 2,0% r/r.

Analitycy ANZ komentujący nocne publikacje przekonują, że pomimo braku sprostania wymagań rynku odczyt CPI nie należy do najgorszych. Wskaźnik znajduje się po środku przedziału oczekiwań RBA i choć nasz Diffusion Index spada to jednak bazowe odczyty inflacji pozostają solidne – przekonuje bank.

Punktualnie o godzinie 16:00 rynki poznały natomiast dwa istotne raporty zza oceanu. Mowa tu oczywiście o najnowszych wynikach sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oraz wskaźniku zaufania konsumentów wg Conference Board.

New home sales zdecydowanie powyżej prognoz

Z raportu Census Bureau wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost sprzedaży nowych nieruchomości o 1,9% do 625 tys., ich ilość wzrosła w marcu aż o 4% do 694 tys. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również dodatnia rewizja poprzedniego odczytu do 667 tys. (3,6%) z 618 tys. (-0,6%).

Indeks zaufania konsumentów, który przygotowuje badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board również wskazuje na poprawę sytuacji. Pomimo prognoz zakładających spadek wartości wskaźnika do 126 pkt. z 127 poprzednio, ostatecznie odnotowano wzrost do 128,7.

Nastroje konsumentów wzrosły umiarkowanie w kwietniu po spadku w marcu (…) Ocena konsumentów pod kątem obecnych warunków uległa pewnej poprawie, ponieważ konsumenci ocenili zarówno warunki biznesowe, jak i warunki na rynku pracy dość korzystnie. Krótkoterminowe oczekiwania konsumentów również się poprawiły (…) Ogólnie rzecz biorąc, poziom zaufania utrzymuje się na wysokim poziomie i sugeruje, że gospodarka będzie nadal rozwijać się w solidnym tempie w najbliższych miesiącach.” – skomentowała Lynn Franco, dyrektor ds. Wskaźników ekonomicznych w Conference Board.

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSd zauważymy, że na skutek wczorajszych spadków kurs pokonał lokalne wsparcie, które obecnie re-testujemy od dołu (jako opór). Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

GBPUSD Daily

USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że dzisiejsza sesja to już piaty dzień z rzędu kiedy obserwujemy aprecjację USD względem JPY. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższej przyszłości spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 110.30.

USDJPY Daily

Równocześnie zachęcam do udziału w webinarze, w trakcie którego poznasz skuteczne formacje cenowe i świecowe a także dowiesz się jakie są ich najskuteczniejsze sygnały na poszczególnych rynkach.

Biorę udział w webinarze

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – rynek kryptowalut zyskuje $150 miliardów w tydzień
Następny artykułKNF: Podejrzenie popełnienia przestępstwa przez GetBack i wniosek o grzywnę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here