Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jednym z najistotniejszych wydarzeń wtorkowej sesji była niewątpliwie publikacja danych zza oceanu. O godz. 16:00 poznaliśmy odczyty wskaźnika dot. sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych.

Jak w swoim wcześniejszym artykule komentował już Krzysztof Wiwatowski, oczekiwania prognostów, co do wzrostu sprzedaży nowych domów za sierpień w Stanach Zjednoczonych nie zostały spełnione. Spadek sprzedaży o 3,4% wskazuje na liczbę 560 tysięcy. Prognoza zakładała natomiast 588 tysięcy, co dawałoby wzrost o 3,3%.

Jedyna pozytywna informacja mówi o rewizji poprzedniego odczytu. Spadek sprzedaży osiągną wtedy pułap 9,4%, natomiast po rewizji jest to już tylko -5,5%.

GBPUSD

Na skutek wczorajszych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej, którą dziś re-testując odrzuciliśmy od dołu (jako opór). Późniejsze spadki sprawiły, że kurs kabla znalazł się poniżej poziomu 1.3440, który obecnie re-testujemy od dołu. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Zobacz również moją wcześniejszą analizę EURUSD

GBPUSD H1

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY, podczas którego każdy z mówców mówił będzie o Price Action.

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

NZDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, na skutek trwających od ubiegłego piątku spadków, na wykresie pary walutowej NZDUSD wyrysowała się pro-spadkowa formacja głowy z ramionami. Dziś w nocy rynek pokonał linię szyi po czym re-testujac odrzucił ją od dołu (jako opór). Fakt ten sprawił, że przez cały cały dzień obserwowaliśmy przewagę podaży. Na skutek tych spadków kurs dotarł w okolice poziomu 0.7190 i jeżeli tylko wsparcie to zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

NZDUSD H1

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Sygnał sprzedaży na Stalexporcie [STX], potencjalny sygnał kupna na MFO [MFO
Następny artykułKNF ostrzega: Oszuści wyłudzają dane podszywając się pod Komisję
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here