Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. Na szczególną uwagę zasługiwał bowiem jedynie raport z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło w sierpniu br. o 3,8% w stosunku do roku poprzedniego. Okazuje się więc, że finalny odczyt nie sprostał oczekiwaniom rynku, które zakładały odczyt na poziomie 4%. Jakby tego było mało, poprzedni rezultat został ujemnie zrewidowany do 3,9% z 4,0%. Rozczarowaniem okazały się także dane dotyczące stopy bezrobocia, która wzrosła do 3,9% z 3,8% dotychczas.

Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką mogła zainteresować natomiast publikacja raportu dot. inflacji konsumenckiej (CPI). Wynika z niego, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych utrzymały się we wrześniu 2019 r. przeciętnie na poziomie zbliżonym do zanotowanego w sierpniu br. (przy spadku cen usług – o 0,2% i utrzymujących się na tym samym poziomie cenach towarów). Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy ceny towarów i usług konsumpcyjnych utrzymują się na względnie stabilnym poziomie.

Nieco przed raportem GUS, Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) opublikowało także Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych. W październiku 2019 r. odnotowano kolejny, już szósty spadek wartości tego wskaźnika z rzędu.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:05 zauważymy, że słabe dane z brytyjskiego rynku pracy nie przeszkodziły funtowi umocnić się względem wszystkich pozostałych walut grupy G8. Aprecjacja to spowodowana została oczywiście najnowszymi doniesieniami dot. Brexitu. Michel Barnier reprezentującego stronę unijną wskazywał bowiem na możliwość uzyskania porozumienia ze Zjednoczonym Królestwem.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:05 | Źródło: finviz.com

GBPUSD testuje istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej aprecjacji rynek dotarł w okolice kolejnego, technicznego poziomu oporu. Gdyby tylko strefa ta została trwale pokonana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1.3315 USD.

Zobacz także: Unia Europejska naciska na Johnsona! Daje mu czas do końca dnia

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWydobyto już 86% Bitcoinów! 18-milionowy BTC zostanie wydobyty przed końcem tygodnia
Następny artykułUmowa handlowa USA-Chiny nie rozwiązuje problemów globalnego wzrostu. Kurs EURUSD – oceniają duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here