Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Spośród opublikowanych dziś raportów na szczególną uwagę zasługiwał bowiem jedynie ten dotyczący inflacji producenckiej (PPI) w Stanach Zjednoczonych. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że inwestorzy na całym świecie z niecierpliwością wyczekują tego, co dopiero ma się wydarzyć. Mowa tu oczywiście o wieczornym głosowaniu w brytyjskim parlamencie. Już o godzinie 20:00 brytyjski parlament opowie się bowiem za bądź przeciw wynegocjowanemu przez brytyjską premier porozumieniu ws. Brexitu.

Przypomnijmy, że pierwotnie głosowanie miało odbyć się już 11 grudnia, jednak stojąc przed widmem dotkliwej porażki premier May zdecydowała się odroczyć kluczowe posiedzenie w celu uzyskania większego poparcia, zarówno w kraju jak i zagranicą. W praktyce może okazać się jenak, że mimo dodatkowych czterech tygodni, Theresie May nie udało się przekonać do wypracowanego przez siebie porozumienia.

Zobacz także: May stoi przed obliczem największej porażki w parlamencie UK od 95 lat?

Jeżeli nic się nie zmieni, Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca 2019 roku. Brak porozumienia do tego czasu będzie oznaczał tzw. hard brexit, czyli zerwanie niemal wszystkich więzi między Londynem a Brukselą. Warto jednak przypomnieć, że zgodnie z grudniowym orzeczeniem Trybunał Sprawiedliwości UE Wielka Brytania ma prawo jednostronnie wycofać wniosek o wyjście z Unii Europejskiej, co stwarza władzom w Londynie możliwość potencjalnej zmiany decyzji w sprawie Brexitu.

– Takie wycofanie, ustalone zgodnie z wymogami konstytucyjnymi, oznaczałoby, że Zjednoczone Królestwo pozostałoby w UE na warunkach, które nie uległy zmianie, jeśli chodzi o status państwa członkowskiego – podkreślili sędziowie.

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Spoglądajac stricte technicznie na notowania pary walutowej GBPUSD zauważyć możemy, że kurs znalazł się wczoraj w okolicy lokalnego oporu, gdzie pojawiła się juz pierwsza reakcja podażowa. Odrzucenie obecnej formy porozumienia w trakcie dzisiejszegło głosowania w brytyjskim parlamencie mogłoby zwiększych niepewnośc co do przyszłości Zjednoczonego Królestwa. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet pijawienia presji podażowej i odrzucenia obecnie testowanej strefy, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Czy za Atlantykiem zaczyna się spowolnienie?
Następny artykułPonad 46% klientów TMS Brokers zarabiało na FX w IV kw. 2018 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here