Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem protokół z grudniowego posiedzenia Banku Rezerw Australii. Wynika z niego, że RBA ponownie oceni perspektywy gospodarcze dopiero w lutym, w związku z czym, do tego czasu stopy procentowe prawdopodobnie zostaną utrzymane na obecnym poziomie. Bill Evans, analityk Westpac uważa, że zarząd RBA uznał lutowe posiedzenie za kluczowe dla ponownej oceny perspektyw gospodarczych Australii. W związku z tym oczekuje najbliższej obniżki stóp procentowych właśnie na tym posiedzeniu.

Jeszcze przed południem poznaliśmy także raport z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło w październiku br. zaledwie o 3,2%, podczas gdy prognozy zakładały wzrost na poziomie 3,4%. Negatywnie zaskoczył również odczyt wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ich liczba wzrosła bowiem w październiku o 28,8 tysięcy, co jest gorszym wynikiem niż miesiąc temu (26,4 tyś.) oraz niż oczekiwał rynek (21,2 tyś.). To niewątpliwie zła wiadomość dla brytyjskiej gospodarki, gdyż to jedna w najwyższych wartości w przeciągu ostatnich 3 lat. Mimo to, stopa bezrobocia utrzymała się jednak na poziomie 3,8%.

O godzinie 14:30, Census Bureau opublikowało natomiast raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że w listopadzie wydano 1,482 mln zezwoleń na budowę, co oznacza wzrost o 1,4% wobec 1,461 mln poprzednio. Równocześnie rozpoczęto 1,365 mln nowych budów, co okazało się wynikiem o 3,2% lepszym niż poprzedni.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność w trakcie wtorkowej sesji zauważymy, że największą zmienność dostrzec można było na notowaniach funta szterlinga, który okazał się najsłabszą walutą grupy G8. W stosunku do dolara amerykańskiego traci on bowiem aż 1,42%.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu, gdzie już wczoraj pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu, tj. górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

NZDUSD

Bardzo podobnie do notowań GBPUSD wygląda także obecna sytuacja na wykresie NZDUSD. Gdyby tylko rynek odrzucił testowany od kilku dni opór, późniejsze spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.6490, bądź nawet 0.6430.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFed wskrzesza inflacyjnego potwora zabitego przez Volckera, uważa Peter Schiff
Następny artykułCzeka nas Polexit? Projekt PiS ws. ustroju sądów sprzeczny z prawem europejskim
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here