Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały przede wszystkim publikacje dot. dynamiki wzrostu gospodarczego i produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii oraz nastrojów ekonomicznych w Niemczech.

Jak informowaliśmy już wcześniej, raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa utrzymał się w trzecim kwartale br. na niezmienionym poziomie. Jest to nieznacznie pozytywny odczyt, ponieważ spodziewano się spadku o 0,2%.

Jako optymistyczne odebrać można także dane dot. produkcji przemysłowej, która mimo prognoz wskazujących na wzrost o 0,1%, ostatecznie wzrosła w październiku br. o 0,2%.

Bardzo pozytywny raport przedstawił również instytut ZEW, z raportu którego wynika, że nastroje ekonomiczne w strefie euro i Niemczech wzrosły znacznie bardziej niż oczekiwano:

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że już drugą sesję z rzędu kursy franka szwajcarskiego, euro i funta szterlinga zyskiwały najbardziej spośród wszystkich walut grupy G8.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej przez niemal cały miniony tydzień aprecjacji kursu funta rynek dotarł w okolice poziomu 1.3170, gdzie dopiero w piątek pojawiła się niewielka reakcja podażowa. Mimo to, z początkiem nowego tygodnia znów obserwujemy wzrosty. Jeżeli tylko obecnie testowany opór zostanie pokonany, wówczas kurs pary walutowej GBPUSD mógłby wzrosnąć nawet w okolice tegorocznych szczytów tj. 1.3315.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit: Kurs funta (GBP) po wyborach w Wielkiej Brytanii. Ograniczony rajd nawet przy pozytywnym scenariuszu?
Następny artykułWojna handlowa: Termin wprowadzenia ceł na chińskie produkty coraz bliżej. Zostało 5 dni!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here