Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, na tle którego wyróżniała się jedynie publikacja najnowszego raportu dot. zaufania konsumentów wg Conference Board.

Sam raport sporządzany jest na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, iż pomimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających wzrost zaufania konsumentów w USA do poziomu 128,0 z 126,5 poprzednio, ostatecznie odnotowano jego wzrost do 131,6, co jest najlepszym rezultatem od sierpnia 2019 roku. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała także dodatnia rewizja ubiegło miesięcznego odczytu z wspomnianego już poziomu 126,5 do 128,2.

Zaglądając wgłąb raportu dostrzec można, że liczba osób określających warunki prowadzenia działalności gospodarczej jak “dobre” wzrosła z 39% do 40,8%, natomiast liczba osób twierdzących, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej są “złe” spadła z 11% do 10,4%. Poprawie uległa również ocena rynku pracy. Odsetek konsumentów deklarujących, że pracy jest dużo wzrósł z 46,5% do 49%, podczas gdy twierdzących, że praca jest “trudna do zdobycia” spadł z 13% do 11,6%.

Konsumenci byli również bardziej optymistyczni, jeśli chodzi o przyszłe perspektywy dot. rynku pracy. Odsetek osób spodziewających się większej liczby miejsc pracy w najbliższych miesiącach wzrósł z 15,5% do 17,2%, a tych spodziewających się mniejszej liczby miejsc pracy spadł z 13,9% do 13,4%.

– Zaufanie konsumentów wzrosło w styczniu, po umiarkowanym wzroście w grudniu, spowodowanym głównie bardziej pozytywną oceną obecnego rynku pracy i zwiększonym optymizmem co do perspektyw zatrudnienia w przyszłości. Optymizm na rynku pracy powinien nadal wspierać zaufanie w krótkiej perspektywie, a w rezultacie konsumenci będą nadal napędzać wzrost i zapobiegać spowolnieniu gospodarki na początku 2020 r. – zauważa Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board.

Kurs funta największym przegranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:55 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego symboliczną deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego. Najsłabszymi walutami G8 okazały się natomiast frank szwajcarski i funt szterling.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

RGR na AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0.6850, będące zarazem linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami. Z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji dolara australijskiego względem amerykańskiego.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

RRG na EURUSD

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, gdzie również rynek pokonał w ostatnich czasie dość istotne wsparcie. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie tu kontynuowana, rynek mógłby osunąć się w okolice 1.0990.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD pokonuje techniczne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od czterech dni spadków rynek pokonał dziś linię tendencji wzrostowej, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. By tendencja ta mogła być jednak kontynuowana, kurs funta musiałby pokonać jeszcze horyzontalne wsparcie w wysokości 1.2970 USD.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpada dominacja Bitcoina – Kryptotrading 28 stycznia 2020
Następny artykułKurs złotego odrabia straty we wtorek. Frank kosztuje niecałe 4,00 zł, a funt 5,04 zł. Dolar i euro w konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here