Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych. Na pierwsze z nich przyszło nam bowiem czekać aż do godziny 14:30, kiedy to Urząd Statystyczny Kanady przedstawił najnowsze dane dot. sprzedaży detalicznej. Z raportu tego wynika, iż mimo prognoz zakładających wzrost o 0,5%, ostatecznie w sierpniu odnotowano spadek jej wartości o 0,1%.

Punktualnie o godz. 16:00 poznaliśmy także raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że we wrześniu sprzedano zaledwie 5,38 mln istniejących domów. To spadek o 0,7% względem zrewidowanego dodatnio wyniku za sierpień (5,50 mln).

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego i dolara nowozelandzkiego. Najsłabszymi walutami G8 były dziś natomiast euro, frank szwajcarski i funt szterling.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

AUDUSD odrzuci istotny opór?

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w rejon istotnego oporu, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H4

Kurs euro (EURUSD) zmierza w kierunku 1,1091

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice poziomu 1.1168, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 1.1091.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H4

NZDUSD w okolicy technicznego oporu

W okolicy istotnego oporu znalazły się także notowania pary walutowej NZDUSD. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydaje się ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie) w wysokości 0.6342.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy siła złotego utrzyma się do końca tego roku? Roman Ziruk [Ebury]
Następny artykułmBank trafi w polskie ręce? Kurs blisko 400 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here