Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na uwagę zasługiwała jedynie zaplanowana dopiero na godz. 16:00 publikacja raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że wbrew prognozom zakładającym spadek o 3,0%, ostatecznie sprzedaż nowych domów wzrosła w marcu br. o 4,5% do 692 tys. z 662 tys. raportowanych w lutym br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara największym wygranym wtorkowej sesji

Niewielka ilość istotnych publikacji makroekonomicznych nie ograniczyła jednak zmienności w trakcie wtorkowej sesji. Biorąc pod uwagę zmienność do godz 16:30 zauważymy, że kurs dolara zyskiwał dziś wobec wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w stosunku do dolara australijskiego. Silnie tracił dziś także kurs franka i dolara nowozelandzkiego. Euro i funt także nie mogą zaliczyć wtorkowej sesji do udanych.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro blisko tegorocznych minimów

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osunął się w rejon lokalnego wsparcia stanowiącego tegoroczne minima. Warto także zwrócić uwagę, że poniżej tego poziomu rynek był ostatnio w czerwcu 2017 roku. Jego trwałe pokonanie mogłoby więc otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu euro wobec dolara amerykańskiego.

kurs euro wobec dolara amerykańskiego - 23 kwietnia 2019 r.
EURUSD Daily

Kurs funta najniżej od lutego 2019 r.

Wskutek dzisiejszych spadków kurs funta pokonał techniczne wsparcie i znalazł się na najniższym poziomie od 19 lutego br. Jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs pary walutowej GBP/USD mógłby osunąć się w rejon 1.28 bądź nawet 1.2480.

kurs funta wobec dolara amerykańskiego - 23 kwietnia 2019 r.
GBPUSD Daily

Dolar nowozelandzki najtańszy w tym roku

Silna aprecjacja dolara amerykańskiego sprawiła, że kurs pary walutowej NZDUSD znalazł się na najniższym poziomie od 3 stycznia br. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować dzisiejsze spadki, notowania pary walutowej NZDUSD mogłyby docelowo osunąć się nawet do 0.6430.

kurs dolara nowozelandzkiego wobec dolara amerykańskiego - 23 kwietnia 2019 r.
NZDUSD Daily

Kurs franka najniżej od stycznia 2017 roku

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że dolar amerykański umacnia się wobec franka szwajcarskiego nieprzerwanie od ponad czterech tygodni. W minionym tygodniu rynek pokonał niezwykle istotną strefę oporu i jeżeli tylko kurs funta dalej będzie się osłabiał, rynek mógłby dotrzeć w okolice poziomu 1.30. Warto zwrócić uwagę, że jest to niezwykle istotny opór, powyżej którego kurs pary USD/CHF był ostatnio w sierpniu 2010 roku.

kurs dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego - 23 kwietnia 2019 r.
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż już dziś o godz. 21:00 odbędzie się odprawa traderów. W trakcie trwającego ok 3 godzin spotkania przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZawieszenie obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie
Następny artykułPozycje walutowe dużych graczy (IMM) – dolar, euro, funt i jen
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here