Naga Markets



Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak rano w swoim artykule informował Adam Rak najnowsza publikacja Markit dla strefy euro wykazuje, że indeks PMI w sierpniu wyniósł 55.7 co oznacza brak zmian w stosunku do lipcowych odczytów. Indeks dla sektora usług w sierpniu wyniósł z kolei 54,7 co jest wartością gorszą od tej opublikowanej w lipcu (55,4). W obu przypadkach PMI nie sprostało rynkowym prognozom, które wyniosły kolejno 55,8 oraz 54,9 punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują




Najnowsze wartości, zdaniem raportu Markit, potwierdzają kondycję europejskiej gospodarki. Miesiące letnie przyniosły ze sobą niewielkie spowolnienie w wzrostowej dynamice wzrostu gospodarczego jakiego byliśmy świadkami na wiosnę tego roku. Solidne odczyty PMI w lipcu oraz sierpniu stanowią mocną bazę dla odczytów PKB w trzecim kwartale roku – komentuje dzisiejsze dane Chris Williamson z IHS Markit.

Zdaniem Williamsona, bieżące dane powodują, że osiągnięcie wzrostu na poziomie 2,1% w całym 2017 roku nie powinno być problemem dla gospodarek regionu. Istnieje powód dla którego warto być optymistycznie nastawionym do przyszłości. Wskaźniki wyprzedzające takie jak dynamika zamówień spadły do poziomów notowanych jeszcze na początku roku. Pozostają one na wystarczająco wysokim poziomie, że ewentualne spowolnienie mogące pojawić się w nadchodzących miesiącach nie powinno wyraźnie zaszkodzić kondycji europejskiej gospodarki tłumaczy Williamson.

Godzinę później dowiedzieliśmy się, że w lipcu wartość wskaźnika sprzedaży detalicznej w strefie euro spadła o 0,3% m/m. Dla całej Unii Europejskiej wartość ta wyniosła 0,2%. Dla porównania, w czerwcu sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła o bardzo zadowalające 0,6%.

Dzisiejsze dane przerywają dobrą passę sześciu miesięcy wzrostu wartości sprzedaży detalicznej w Europie. Trend w ujęciu rocznym został jednak utrzymany. Pozytywnym sygnałem dla rynku może być rewizja ostatniego, czerwcowego odczytu do poziomu 0,6% (wcześniej 0,5%).

W międzyczasie poznaliśmy również Indeks PMI (Purchasing Managers Index) dla usług Wielkiej Brytanii. Mimo, że analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 53,5, to ostateczny rezultat okazał się jeszcze gorszy a wartość wskaźnika spadła z 53,8 ostatnio do 53,2. Spadek ten sprawił, że wskaźnik znalazł się najniżej od 11 miesięcy. Pozytywym jest jednak fakt, że wartoś ta w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej poziomu 50 punktów.

Jak w swoim komentarzu zauważył już Jarosław Szeląg, w sierpniu zanotowano solidny wzrost aktywności biznesowej i nowych miejsc pracy, jednak tempo wzrostu wyhamowało w stosunku do lipca i pozostało słabsze od średniej z pierwszej połowy roku 2017. Ostatnie badanie wskazało również silniejszą presje kosztową w sektorze usług, inflacja rośnie najszybciej od lutego.

“W usługach słabszy trend był najbardziej widoczny w sektorach konsumenckich, takich jak hotele, restauracje i inne usługi osobiste, w tym przedsiębiorstwa, takie jak kina, siłownie, zakłady fryzjerskie. Ogólny poziom optymizmu pozostał także umiarkowany, głównie związany z Brexitem.” – powiedział Chris Williamson, Chief Business Economist.

EURUSD

Przed południem rynek przetestował dolne ograniczenie formacji trójkąta zwyżkującego, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek późniejszych wzrostów dotarliśmy w okolice górnego ograniczenia formacji i jeżeli tylko opór ten po raz kolejny powstrzyma kupujących, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

EURUSD H1

USDJPY

Na skutek porannych spadków kurs pary walutowej USDJPY wybił dołem z trwającej od początku tygodnia, lokalnej konsolidacji. Po krótkotrwałej korekcie doszło do re-testu dolnego ograniczenia tego boxu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków.

USDJPY H1

USDCAD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek odrzucił dziś lokalny opór 1.2420. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic poziomu 1.20.

Zobacz również moją wcześniejszą analizę złota

USDCAD H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Trump hamuje odwilż
Następny artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Trump osłabia USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here