Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja na rynkach walutowych przebiegała dość spokojnie. Było to spowodowane między innymi faktem, iż najważniejszą z publikacji makroekonomicznych poznaliśmy już o godzinie 6:30 nad ranem. Mowa tu oczywiście o decyzji monetarnej Banku Australii, który zgodnie z oczekiwaniami analityków postanowił utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie 1,5%.

Równocześnie poznaliśmy także najnowsze oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że PKB w tym i w następnym roku ma wzrosnąć nieco ponad 3%. Polityka niskich stóp procentowych pozytywnie wpływa na gospodarkę kraju. Brak zmian jest w zgodzie z obecną sytuacją na rynku. O podwyżce będzie można mówić dopiero gdy inflacja osiągnie zakładany cel.

Prognozy inflacyjne na najbliższe dwa lata mówią o stopniowym wzroście cen. Powodem do niepokoju jest niski wzrost płac, taka sytuacja na rynku pracy może się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas. Choć inflacja rośnie, to rok może zakończyć na niższym poziomie niż się spodziewano pod koniec 2017 roku.

Wzrost cen nieruchomości zwolnił w Sydney i Melbourne. Zacieśnienie regulacji bankowych pozwoliło okiełznać ryzyka związane z rynkiem nieruchomości. Konsumpcja gospodarstw domowych nadal pozostaje źródłem niepewności. Dolar australijski znajduje się w tym samym zasięgu co w ciągu ostatnich kilku lat.

JOLTs poniżej oczekiwań

Punktualnie o godzinie 16:00 rynki poznały także wyniki czerwcowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku

JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Prognozy przed dzisiejszą publikacją zakładały, że liczba otwartych wakatów w czerwcu wyniesie 6,740 miliona, a więc nieco więcej niż poprzednia publikacja (6,659 mln zrewidowane dodatnio z 6,638 mln). Obecny odczyt na poziomie 6,662 mln okazał się więc nieco gorszy od prognoz. Warto jednak zauważyć, że pomimo niewielkiego spadku, w dalszym ciagu jest to jedna z najwyższych wartości w historii. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS

Kanadyjskie PMI Ivey w dół

Równocześnie Instytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.

Mimo, że analitycy spodziewali się wzrostu wartości wskaźnika do 64,2, to lipcowe rezultaty PMI Ivey na poziomie 61,8 okazały się znacząco gorsze zarówno od oczekiwań, jak również od poprzedniej publikacji (63,1).

źródło: www.iveypmi.uwo.ca

Indeks Ivey PMI to wskaźnik aktywności gospodarczej publikowany przez kanadyjską Richard Ivey School of Business. Budowa wskaźnika jest identyczna jak w przypadku pozostałych indeksów PMI (choćby amerykańśkiego ISM PMI, czy Markit PMI).

USD jednym z największych przegranych wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:50 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do dolara kanadyjskiego

Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że pomimo, iż kurs nie dotarł precyzyjnie do dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji, to w jego okolicy pojawiła się dość silna reakcja popytowa, sygnalizująca możliwe odrzucenie, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w najbliższym czasie.

EURUSD Daily

USDJPY

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawia również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDJPY, gdzie na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej linii trendu wzrostowego, którą w chwili obecnej re-testujemy od dołu (jako opór). Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji w okolice poziomu 110.70 bądź nawet 109.45.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

USDJPY H4

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – udział Bitcoina w rynku na poziomach z ceny $20 tys.
Następny artykułNasdaq na istotnych poziomach tygodniowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here