Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Po niezwykle spokojnym poniedziałku, w trakcie wtorkowej sesji również nie poznaliśmy żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Co prawda nad ranem Bank Rezerw Australii opublikował minutki z ostatniego posiedzenia, to jednak obyło się bez niespodzianek przez co publikacja ta nie dokonała wielkiego poruszenia na rynku. Nic dziwnego, potwierdził się w nich przekaz członków RBA. Zarząd Banku nie widzi na razie dowodów na konieczność podwyższenia stóp procentowych. Podwyżka nadal jest bardziej prawdopodobna niż obniżka. Utrzymywanie niezmiennej polityki monetarnej pozwala na zwiększenie stabilności oraz pewności w gospodarce.

Dolar australijski osłabł nieco w stosunku do amerykańskiego, ale nadal znajduje się w zasięgu z ostatnich dwóch lat. Konsumpcja gospodarstw domowych wspierana jest przez wzrost płac w drugim kwartale. Instytucja widzi mniej oznak niepewności dla prognoz dotyczących konsumpcji.

Inflacja do końca 2018 roku ma kształtować się w okolicach 1,75%, do 2020 roku osiągnie 2,25%. Znaczny wpływ na wysokość wzrostu PKB będą miały wydatki rządowe. Widać krótkotrwały negatywny wpływ suszy na wskaźniki gospodarcze.

Jeżeli chodzi o sytuację globalną, to nadal zagrożenie wojną handlową jest określane jako największe ryzyko. Jeśli FED przyspieszy stopę podwyżki stóp, dojdzie do osłabienia dolara australijskiego, co wesprze lokalną gospodarkę.

Okazuje się jednak, że pomimo niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność w trakcie wtorkowej sesji wcale nie była taka najmniejsza. Do godziny 17:55 dolar amerykański pozostawał jedną z najsłabszych walut grupy G8. Jego aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do jena japońskiego i dolara kanadyjskiego.

Dane z godz. 17:55 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs dotarł dziś w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli poziom ten zostanie zatem pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

EURUSD Daily

NZDUSD

W dalszym ciagu pro-wzrostowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, gdzie w najbliższym czasie również spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

NZDUSD Daily

USDCHF

Niezwykle interesująca zaczynają wyglądać natomiast notowania pary USDCHF, gdzie na skutek trwających od piątku spadków kurs osunął się w okolice technicznego poziomu wsparcia, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 0.9800 bądź nawet 0.9715.

USDCHF Daily

Piramidowanie pozycji w tradingu

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania przedstawionych zostanie kilka modeli piramidowania oraz odpowiedni model zarządzania ryzykiem by przy pierwszej pozycji nie stracić całego depozytu. Poznasz także różnicę pomiędzy piramidowaniem, uśrednianiem i skalowaniem, które tak często są ze sobą mylone i błędnie interpretowane.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrump vs Erdogan – BTC jedynym ratunkiem dla Turków?
Następny artykułJustin Bennett: EUR/USD walczy z oporem na 1,1500
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here