Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.
Po niezwykle spokojnym poniedziałku, w trakcie wtorkowej sesji również nie poznaliśmy żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Co prawda nad ranem Bank Rezerw Australii opublikował minutki z ostatniego posiedzenia, to jednak obyło się bez niespodzianek przez co publikacja ta nie dokonała wielkiego poruszenia na rynku. Nic dziwnego, potwierdził się w nich przekaz członków RBA. Zarząd Banku nie widzi na razie dowodów na konieczność podwyższenia stóp procentowych. Podwyżka nadal jest bardziej prawdopodobna niż obniżka. Utrzymywanie niezmiennej polityki monetarnej pozwala na zwiększenie stabilności oraz pewności w gospodarce.
Dolar australijski osłabł nieco w stosunku do amerykańskiego, ale nadal znajduje się w zasięgu z ostatnich dwóch lat. Konsumpcja gospodarstw domowych wspierana jest przez wzrost płac w drugim kwartale. Instytucja widzi mniej oznak niepewności dla prognoz dotyczących konsumpcji.
Inflacja do końca 2018 roku ma kształtować się w okolicach 1,75%, do 2020 roku osiągnie 2,25%. Znaczny wpływ na wysokość wzrostu PKB będą miały wydatki rządowe. Widać krótkotrwały negatywny wpływ suszy na wskaźniki gospodarcze.
Jeżeli chodzi o sytuację globalną, to nadal zagrożenie wojną handlową jest określane jako największe ryzyko. Jeśli FED przyspieszy stopę podwyżki stóp, dojdzie do osłabienia dolara australijskiego, co wesprze lokalną gospodarkę.
Okazuje się jednak, że pomimo niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność w trakcie wtorkowej sesji wcale nie była taka najmniejsza. Do godziny 17:55 dolar amerykański pozostawał jedną z najsłabszych walut grupy G8. Jego aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do jena japońskiego i dolara kanadyjskiego.

EURUSD
Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs dotarł dziś w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli poziom ten zostanie zatem pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

NZDUSD
W dalszym ciagu pro-wzrostowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, gdzie w najbliższym czasie również spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

USDCHF
Niezwykle interesująca zaczynają wyglądać natomiast notowania pary USDCHF, gdzie na skutek trwających od piątku spadków kurs osunął się w okolice technicznego poziomu wsparcia, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 0.9800 bądź nawet 0.9715.

Piramidowanie pozycji w tradingu
Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania przedstawionych zostanie kilka modeli piramidowania oraz odpowiedni model zarządzania ryzykiem by przy pierwszej pozycji nie stracić całego depozytu. Poznasz także różnicę pomiędzy piramidowaniem, uśrednianiem i skalowaniem, które tak często są ze sobą mylone i błędnie interpretowane.
O tym się dziś mówiło
- Social Trading faktycznie działa? Nic nie robię a zarabiam
- Trump skłócony z FED: „powinien robić to, co dobre dla kraju”
- Giełdy kryptowalut zamierzają same uregulować ten rynek
- Warty bilion dolarów fundusz cierpi na wojnie handlowej
- Noblista Paul Krugman uważa, że „złoto umarło… Bitcoin ma większą użyteczność”
- Noblista Paul Krugman uważa, że „złoto umarło… Bitcoin ma większą użyteczność”
- Trump vs Erdogan – BTC jedynym ratunkiem dla Turków?
STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!