Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


EURUSD

Para walutowa EURUSD od drugiej połowy grudnia ub.r. porusza się spokojnie na północ. W efekcie tych wzrostów rynek dotarł w okolice poziomu 1.0815 zbiegającego się z mierzeniami:

  • 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego,
  • 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego,

gdzie na początku lutego br. pojawiła się reakcja podażowa. Spadki nie trwały jednak zbyt długo i obecnie po raz trzeci już znaleźliśmy się w okolicy tej strefy oporu. Tym razem oprócz mierzeń Fibonacciego, poziom ten zbiega się również z linią trendu spadkowego. W związku z powyższym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej.

EURUSD Daily

Jeżeli przyjrzymy się jednak obecnej sytuacji na wykresie dziennym zauważymy, że obecny opór stanowi linię szyi odwróconej formacji głowy z ramionami (oRGR).

Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice poziomu 1.1300 bądź nawet 1.1460.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD już teraz sprawdź ofertę STO

EURUSD Daily

Wydaje się zatem, że mamy dwa sprzeczne scenariusze i ciężko jednoznacznie stwierdzić, który ma większe prawdopodobieństwo realizacji. W najbliższym czasie warto zatem trzymać się zasady by nie przewidywać a reagować. Niewątpliwie eurodolar znajduje się obecnie w interesującym miejscu i warto wziąć go pod uwagę w swoim tradingu. Wstrzymałbym się jednak z pochopnym podejmowaniem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych i poczekał na sygnał czyli formacje świecową, która odrzuci bądź pokona obecny opór.

EURUSD Weekly

GBPUSD

Na skutek dzisiejszych wzrostów rynek pokonał opór 1.2420, który w dalszym ciągu nie został przetestowany od góry (jako wsparcie). W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem pojawienia korekty spadkowej a odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

GBPUSD H1

Jeżeli spojrzymy na wykres dzienny zauważymy, że te mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.2737.

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca
zarejestruj się za darmo.

GBPUSD Daily

USDJPY

Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków rynek dotarł dziś w okolice niezwykle istotnego wsparcia 111.70 zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Jest to jednocześnie realizacja mojej weekendowej projekcji i w najbliższym czasie spodziewałbym się pojawienia reakcji popytowej.

Jeżeli tak się jednak nie stanie i rynek pokona obecne wsparcie, spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice mierzenia 61.8% bądź 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDJPY już teraz sprawdź ofertę STO

USDJPY Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynku – koniec hossy na rynkach?
Następny artykułO wykresach ani słowa… USD/CHF, AUD/CAD, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here