Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Przez większość dnia rynki były bardzo spokojne. Było to oczywiście w dużej mierze spowodowane nieznaczną ilością istotnych publikacji makroekonomicznych. Najważniejszą z nich poznaliśmy bowiem dopiero o godz. 16:00 i mowa tu oczywiście o opublikowanym przez amerykańskie biuro statystyki pracy (BLS) raporcie dotyczącym nowych etatów oraz wolumenu na rynku pracy powszechnie znany jako JOLTS. Dane okazały się niezwykle dobre dla dolara amerykańskiego w efekcie czego obserwowaliśmy jego silna aprecjację. Jak informowaliśmy już wcześniej, czerwcowe wyniki raportu JOLTS odnośnie otwartych miejsc pracy plasowały się na poziomie prawie 6,2 milionów, co jest rekordowym odczytem w historii prowadzenia statystyki a ponadto wzrostowo rewidowano również wyniki z maja, co zwiększa pozytywny wydźwięk raportu. Wśród analityków i ekonomistów doszukać można się było nawet stwierdzenia, że “to chyba największa reakcja na od wielu wielu lat, jak nie w historii…”

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na dzisiejszą zmienność zauważymy, że dzięki tej publikacji dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości głównych walut.

Źródło: http://finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania EURUSD zauważymy, że na skutek trwającej od piątkowego popołudnia korekty wzrostowej kurs dotarł w okolice mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Silna aprecjacja USD spowodowała odrzucenie tej strefy oporu przez co po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy piątkowych minimów. Jeżeli wsparcie to zostanie pokonane, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 1.1620.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę STO!

EURUSD H1

GBPUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek odrzucił lokalny opór (1.3060) po czym kontynuował spadki, na skutek których kurs dotarł w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 1.2960. Jeżeli i to wsparcie zostałoby pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji panującej od ubiegłego czwartku tendencji spadkowej nawet w okolice poziomu 1.2837.

GBPUSD H4

USDCAD

Rynek od wczoraj porusza się w konsolidacji. Obecnie znajdujemy się w okolicy jej dolnego ograniczenia i biorąc pod uwagę, że kurs porusza się w kanale wzrostowym, spodziewać moglibyśmy się odrzucenia tego wsparcia i ponownych wzrostów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że dolar kanadyjski jest jedyną spośród głównych walut, która sprzeciwiła się dzisiejszej presji ze strony dolara amerykańskiego. W związku z powyższym coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pokonanie obecnej strefy i powrót do trwających od maja spadków. Za scenariuszem tym przemawiają również dwie ostatnie świece na wykresie H1: pierwsza to pro-spadkowy pin-bar z bardzo potężnym górnym knotem oraz podażowa świeca o zasięgu przekraczającym 25 pips.

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Polska liderem w Europie
Następny artykuł10 wskazówek jak nie dać się oszukać na rynku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here