Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Nad ranem Bank Rezerw Australii opublikował decyzję w sprawie stóp procentowych, które zgodnie z oczekiwaniami zostały utrzymane na niezmiennym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak zakładała większość ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga, RBA zdecydował się utrzymać główną stopę bankową (OCR) na poziomie 1,5%. W oświadczeniu polityki pieniężnej, którego pełną treść znaleźć można pod linkiem, bardzo wiele uwagi poświęcono komentarzom odnośnie aprecjacji AUD, która może negatywnie odbić się na wzroście gospodarczym, utrzymaniu inflacji we właściwym przedziale oraz prognozach dotyczących zatrudnienia.

Spoglądając na zmienność w ciagu wtorkowej sesji (do godz. 17:15) zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się nieznacznie jedynie w stosunku do CHF, JPY i GBP. W stosunku do pozostałych głównych walut obserwowaliśmy jego aprecjacje, która ponadto była zdecydowanie silniejsza niż wspomniana deprecjacja.

Źródło: http://finviz.com

EURUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcja rynek pokonał lokalny opór 1.1762. Od początku wtorkowej sesji obserwujemy jednak spokojne spadki i wydawać by się mogło, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tego poziomu. Jeżeli tak się stanie i w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

EURUSD H1

GBPUSD

Tu sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku eurodolara, z tą różnicą, że wsparcie 1.3152,którego testu spodziewać moglibyśmy się przed dalszymi wzrostami zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

GBPUSD M30

NZDUSD

Od początku tygodnia rynek porusza się w konsolidacji, której dolne ograniczenie stanowi poziom 0.7460. Póki poziom ten nie zostanie pokonany, w dalszym ciągu znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym i ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji krótkich. Inwestując na parach z NZD warto zwrócić uwagę na zaplanowaną na godz. 00:45 paczkę danych dot. zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia z Nowej Zelandii.

NZDUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Antypody nadal w świetle reflektorów. Uwaga na NZD!
Następny artykułKomentarz giełdowy – Wall Street znów bliżej nieba
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here