Naga MarketsMiło nam poinformować, iż w Comparic.pl zagościł nowy broker (STO), który ceniąc sobie klientów z Polski, postanowił szerzej wkroczyć na nasz rodzimy rynek. Jest to oficjalnie nowy partner codziennych przeglądów rynku i wszystkie analizy, które od tej pory pojawiać się będą w artykułach tworzone będą właśnie na jego platformie transakcyjnej. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


EURUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, eurodolar dotarł dziś w okolice niezwykle istotnego wsparcia 1.0630, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Z technicznego punktu widzenia wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów:

  • na skutek dynamicznych wzrostów rynek pokonał istotny opór i wybił górą z długotrwałej konsolidacji,
  • wzrosty dotarły do kolejnego oporu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa,
  • na skutek zdecydowanie spokojniejszej korekty doszło do re-testu pokonanego poziomu, ale…

Zawsze jest jakieś ale…

W dniu jutrzejszym poznamy decyzję Fed odnośnie stóp procentowych. Według analityków mamy aż 93% szans, iż to właśnie podczas marcowego spotkania dojdzie do pierwszego w tym roku, ruchu na stopach. Jak pisaliśmy w popołudniowym przeglądzie rynkowym  “najwięksi optymiści są przekonani, że w całym 2017 zobaczymy aż 4 podwyżki, ogólny konsensus rynkowy jest jednak nadal o wiele bardziej stonowany. Nie zmienia to faktu, że kolejnej podwyżce (w czerwcu) w tym momencie przypisuje się 51,10% prawdopodobieństwa. Trzeci ruch najbardziej prawdopodobny wydaje się natomiast w marcu (36%).”

Podwyżka stóp w USA teoretycznie powinna spowodować umocnienie amerykańskiej waluty w efekcie czego na edku spodziewać moglibyśmy się spadków (a nie jak wskazuje sytuacja techniczna – wzrostów)

W związku z powyższym ostrożny byłbym o otwieraniem jakichkolwiek pozycji na tym instrumencie.

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca – zarejestruj się za darmo.

EURUSD H1

AUDUSD

Zgodnie z wczorajszą projekcją rynek odrzucił lokalny opór, na skutek czego obserwowaliśmy spadki, które dotarły w okolice zakładanego wsparcia i mimo, że poziom ten wstępnie został pokonany, szybko pojawiła się reakcja popytowa, która to wybicie zanegowała. Biorąc pod uwagę bardzo czytelną formację cenową i świecową osoby, które podobnie jak ja zainwestowały na tym instrumencie były w stanie osiągnąć R:R = 2,5:1.

Obecnie obserwujemy ponowne wzrosty, które w najbliższym czasie ponownie mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 0.7585, gdzie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej.

AUDUSD H1

USDJPY

Na skutek dzisiejszych spadków rynek dotarł w okolice wczorajszych minimów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów, które zgodne byłyby z prognozowaną podwyżką stóp procentowych.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDJPY już teraz sprawdź ofertę STO

USDJPY M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… USD/CHF, AUD/CAD, Srebro
Następny artykułCzłowiek vs. Rynek: 14 marca – “kiedy chciwość wygrywa, trader przegrywa”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here