Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Oprócz twardych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w dniu dzisiejszym dość znaczny wpływ na rynki w trakcie wtorkowej sesji miały pogłoski napływające z siedziby Europejskiego Banku Centralnego (EBC) odnośnie planowanych na przyszły tydzień rozmów o normalizacji obecnej polityki pieniężnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy już wcześniej, Według agencji Reutera powołującej się na źródło bezpośrednio powiązane ze sprawą już podczas najbliższego posiedzenia EBC, które zaplanowane jest na 8 czerwca możemy być świadkami poważniejszych zmian polityki pieniężnej.

„Po francuskich wyborach ryzyko polityczne wyraźnie opadło, a wskaźniki gospodarcze w zdecydowanej większości wypadają pozytywnie. Nadszedł najwyższy czas, aby zakomunikować więc przygotowywanie się do istotnych zmian” – miał stwierdzić jeden z przedstawicieli Rady Wykonawczej EBC.

Jak informowaliśmy już w popołudniowym przeglądzie rynków, z dużą dozą prawdopodobieństwa można uznać, że chodzi o dostosowanie instrukcji wyprzedzających i potencjalne zakomunikowanie daty końca lub zwijania programu QE (luzowania ilościowego). Najważniejszą częścią debaty polityków EBC będzie z pewnością taktyka normalizacji polityki – mogą chcieć porzucić dotychczasowe narzędzia od razu albo robić to stopniowo.

Według danych z godziny 19:00 dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większość głównych walut. Jedynie dolar kanadyjski okazał się dziś słabszy. Nieco bogatszy kalendarz makroekonomiczny przełożył się oczywiście na nieco większą niż wczoraj zmienność co niewątpliwie jest pozytywnie odbierane przez traderów i inwestorów.

Zródło: http://finviz.com

EURUSD

Na skutek dzisiejszych doniesień, które opisałem we wstępie obserwowaliśmy dziś dość dynamiczną aprecjację europejskiej waluty. Warto zauważyć, że wzrosty te były również wspierane przez opublikowane o godz. 16:00 odczyty zaufania konsumentów, które jak co miesiąc przygotowała badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board. Mimo początkowego osłabienia USD, bardzo szybko pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała spowodowane w ten sposób wybicie lokalnego (zielonego) oporu.

EURUSD H1

AUDUSD

Zgodnie z tym, co pisałem już przy okazji weekendowego przeglądu, rynek porusza się pomiędzy górnym ograniczeniem wcześniejszego kanału spadkowego a dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. W związku z powyższym w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów i ponownego przetestowania tego drugiego.

AUDUSD H4

USDJPY

Już kolejny dzień rynek kontynuuje spadki. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się realizacji mojego ubiegłotygodniowego scenariusza zakładającego przetestowanie lokalnego (niebieskiego) wsparcia.

Zapisz się na webinar “Średnie kroczące i ich zastosowanie w tradingu”

USDJPY H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPCAD – czas na powrót do spadków?
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, USD/CAD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here