Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że dzisiejsza sesja, podobnie jak wczorajsza, pod względem ilości istotnych danych makroekonomicznych była raczej spokojna to na szczególną uwagę zasługują australijskie wyniki sprzedaży detalicznej w marcu oraz w całym pierwszym kwartale. Spowolnienie dynamiki i spadkowa rewizja wyników z wcześniejszego okresu przełożyła się na dynamiczną deprecjację AUD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy już wcześniej, sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym miała zdaniem analityków plasować się w marcu na poziomie +0,3% – ostateczny wynik to jednak -0,1% (co gorsza rezultaty lutowe zrewidowano do -0,2%).

W przypadku odczytu kwartalnego uwzględniającego inflację, wyniki także rozminęły się z oczekiwaniami: +0,1%, prognoza +0,5%, poprzednio +0,7% (po spadkowej rewizji z +0,9%). Słabe wyniki sprzedaży detalicznej oraz niska pewność konsumencka w ostatnich miesiącach z całą pewnością może martwić RBA – jak na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja zacznie ulegać poprawie w najbliższym czasie.

Już drugi dzień z rzędu dolar amerykański umacnia się względem wszystkich pozostałych głównych walut. Podobnie jak wczoraj największe wzrosty obserwowaliśmy na parze USDCHF.

Zródło: http://finviz.com

EURUSD

Na skutek trwających od początku tygodnia spadków rynek dotarł dziś w okolice niezwykle istotnego wsparcia 1.0865, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków i być może nawet domknięcia luki wzrostowej spowodowanej wynikami I tury wyborów prezydenckich we Francji.

EURUSD Daily

AUDUSD

Na skutek wspomnianej we wstępie publikacji raportu dot. sprzedaży detalicznej z Australii rynek wybił dołem z trwającej od ubiegłej środy konsolidacji. Przez cały dzień rynek poruszał się w nieco węższej konsolidacji, z której wybicie dołem mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

AUDUSD M30

USDCHF

Od początku tygodnia obserwujemy bardzo dynamiczne wzrosty. Mimo, że ich zasięg wynosi już ponad 220 pipsów, to w trakcie ich trwania nie pojawiła się żadna korekta spadkowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 1.0101, gdzie pojawić mogłaby się reakcja podażowa. Jeżeli tak się stanie, późniejsza korekta spadkowa mogłaby dotrzeć i przetestować od góry lokalny poziom wsparcia 1.0000.

Zapisz się na webinar “Podstawowe narzędzia analizy i tradingu price action”

USDCHF H4

GOLD

Od czasów odrzucenia historycznej lini tendencji spadkowej rynek złota porusza się na południe. Spadki te zdecydowanej dynamiki nabrały jednak dopiero po pokonaniu wsparcia 1260.00. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji i ponownego przetestowania okolic poziomu 1200.00.

GOLD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Wszystko kryje się za świecami” – wywiad ze Stevem Nisonem
Następny artykułOpcje dla początkujących. Gra na stabilizację cen ropy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here