Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W dniu dzisiejszym poznaliśmy dwie istotne publikacje makroekonomiczne. Pierwsza dotyczyła nastrojów biznesowych w Niemczech. Druga natomiast zaufania konsumentów w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy już wcześniej, zgodnie z danymi opublikowanymi przez instytut IFO, niemieccy konsumenci i przedsiębiorcy bardzo pozytywnie ocenili obecną kondycję lokalnej gospodarki, co przełożyło się na umocnienie europejskiej waluty.

  • Oczekiwania biznesowe – 107,30, prognoza 106,50, poprzednio 106,80
  • Analiza sytuacji bieżącej – 125,40, prognoza 123,80, poprzednio 124,20 (po rewizji wzrostowej)
  • Wskaźnik nastrojów biznesowych – 116,00, prognoza 114,90, poprzednio 115,20 (po rewizji wzrostowej)

W godz. 16:00 Conference Board opublikował raport, z którego wynika, iż lipcowe wartości wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów notowały wyraźną aprecjację do pułapu 121,10 (prognoza 116,50). Siły raportowi odbiera jedynie fakt, że rezultaty czerwcowe rewidowano spadkowo z 118,90 do 117,30.

Warto również wspomnieć, że w dniu dzisiejszym poznaliśmy również opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny raport dotyczący polskiej stopy bezrobocia. Stopa bezrobocia w czerwcu pokryła się z prognozami  i wyniosła 7,1% wobec 7,4% przed miesiącem. Jest to rezultat najlepszy od marca 1991 roku kiedy to stopa bezrobocia również wynosiła w Polsce 7,1%. Więcej na temat całego raportu przeczytasz tutaj.

EURUSD

Na skutek dzisiejszych wzrostów eurodolar wybił górą z trwającej od ubiegłego czwartku konsolidacji. Mimo to, szybko pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała to wybicie. W związku z powyższym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

EURUSD M30

AUDUSD

Już drugi dzień z rzędu rynek przetestował górne ograniczenie trwającej od ubiegłego tygodnia konsolidacji. Po raz kolejny również pojawiła się tu reakcja podażowa i ponownie spodziewać moglibyśmy się spadków w najbliższym czasie.

AUDUSD M30

USDCAD

Pomimo, że w dniu dzisiejszym rynek pogłębił jeszcze bardziej spadki, to ostatecznie wsparcie 1.2490 zostało odrzucone a na skutek późniejszych wzrostów rynek pokonał opór 1.2521 co mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w najbliższym czasie.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDCAD M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – weto prezydenta argumentem dla spekulantów
Następny artykułStena Line – szwedzki sposób podróżowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here