Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Pod względem danych makroekonomicznych dzisiejszy dzień prezentował się stosunkowo spokojnie. Najistotniejszym i jednocześnie mającym największy wpływ na zmienność podczas dzisiejszej wydarzeniem było wystąpienie prezesa BoE, Carneya.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wypowiedz ta znacząco wpłynęła na deprecjację funta szterlinga. Jak informowaliśmy już wcześniej, pełna treść przemowy Marka Carneya w Mansion House dostępna jest pod linkiem jednak dla dzisiejszej deprecjacji funta liczyły się tylko dwa akapity:

„Z mojej perspektywy, biorąc pod uwagę mieszane sygnały wysyłane przez wydatki konsumenckie, inwestycje przedsiębiorstw oraz ograniczoną presję inflacyjną czynników krajowych – w głównej mierze anemiczny wzrost zarobków – jest zbyt wcześnie, aby rozpocząć dostosowanie i normalizację polityki pieniężnej.

W kolejnych miesiącach, chciałbym sprawdzić czy słabsze wydatki konsumenckie zostaną zrównoważone przez aprecjację innych elementów popytu, czy zarobki formują się na właściwych poziomach i jak gospodarka reaguje na prospekt zacieśnionych warunków finansowych oraz negocjacje w sprawie Brexitu” – mówił Mark Carney.

To właśnie to wystąpienie i te słowa odpowiedzialne są za to, że to właśnie GBP tracił dziś najwięcej z pośród głównych walut.

Źródło: http://finviz.com

EURUSD

Na skutek trwających od początku tygodnia spadków rynek dotarł w okolice lokalnej (zielonej) strefy popytowej. Pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

EURUSD H4

AUDUSD

Na skutek porannych wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w okolice ubiegłotygodniowych maksimów, gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Późniejsze spadki sprowadziły kurs aż do strefy wsparcia, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Odrzucenie tego poziomu mogłoby spowodować korektę wzrostową choć biorąc pod uwagę dynamikę tych spadków wydaje się, że będzie to jedynie korekta.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

AUDUSD H1

GBPUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek pokonał po czym re-testując odrzucił linię wcześniejszej tendencji wzrostowej. Na skutek późniejszych spadków kurs pokonał również ubiegłotygodniowe minima. Wydaje się zatem, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków na tym instrumencie.

GBPUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSociete Generale czeka z longami na AUDUSD
Następny artykułOpcje dla początkujących. Sygnał sprzedaży na ropie WTI – 20 czerwca 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here