Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Podczas dzisiejszej sesji europejskiej na inwestorów nie czekało zbyt wiele istotnych wydarzeń makro. O 10:30 kluczowe były dane dotyczące PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii. Pół godziny później poznaliśmy odczyt wskaźnika inflacji producenckiej PPI za sierpień dla całej strefy euro. Niepokój wprowadził natomiast włoski rząd, który planuje wdrożyć populistyczny plan fiskalny.

Budowlane PMI w Wielkiej Brytanii po raz kolejny w dół

IHS Marit opublikował raport dotyczący brytyjskiego PMI budowlanego za miniony miesiąc. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, wrześniowy odczyt okazał się mocno poniżej oczekiwań stanowiąc drugi pod rząd słabszy wynik.

Analitycy zakładali, że wrześniowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej nieznacznie spowolni z poziomu 52,9 do 52,8 – ostatecznie odczyt plasował się na poziomie 52,1 pkt co oznacza spadek o 0,7 pkt. procentowego. Wynik jest drugim od lipca gorszym odczytem.

GBPUSD w dół po danych

W rezultacie publikacji słabszego odczytu budowlanego PMI kurs pary walutowej GBPUSD osunął się do nowego dołka. Dzisiejszy spadek miał miejsce po wczorajszym re-teście przełamanego obszaru wsparcia w obrębie 1.3050, który obecnie stanowi opór. Ponadto w roli dynamicznego oporu dobrze sprawuje się kanał średnich EMA 10/20. Kolejny cel dla spadków może stanowić strefa między 1.2930 – 1.2900.

Niepokojące wieści z Włoch

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio powiedział dziś podczas konferencji, że rząd “nie poprze nawet jednego milimetra” z celów wydatków, które zwiększą deficyt kraju do 2,4 proc. rocznego PKB Włoch, co wykracza poza wcześniejsze zobowiązania rządu.

Plan rządu wstrząsnął inwestorami, którzy teraz żądają od Włoch zwiększonych pożyczek na rynkach obligacji. We wtorek rentowność 10-letnich obligacji włoskich wzrosła o 0,10 punktu procentowego do poziomu 3,40 procent, co zwiększyło tylko różnicę między włoskim a solidnym niemieckim benchmarkiem do 3 punktów procentowych. Różnica stanowi najwyższy poziom dotychczas w tym roku.

Gospodarka włoska od lat pozostaje w tyle za resztą europejskich, a wzrost jej PKB jest znikomy w porównaniu z wieloma innymi krajami strefy euro. Bezrobocie również utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie 9,7 procent, jak podają oficjalne statystyki Eurostatu z poniedziałku.

Wzrost inflacji producenckiej w strefie euro

Jak podaje Eurostat, inflacja PPI w sierpniu wzrosła 0,3% w stosunku do danych za lipiec 2018. Jest to dobry wynika w stosunku do oczekiwań wzrostu na poziomie 0,2%. Dodatkowo poprzedni odczyt zrewidowany został w górę do +0,7% (wcześniej +0,4%).

Wzrost zauważalny jest również w ujęciu rocznym, gdzie ceny u producentów przemysłowych podniosły się o 4,2%, wobec oczekiwań na poziomie 3,9% oraz zrewidowanego w górę, poprzedniego odczytu w wysokości +4,3%.

Źródło: Eurostat

Pin bar na Eurodolarze?

Chociaż do zakończenia sesji (godz. 23:00) pozostało jeszcze sporo czasu, na wykresie dziennym widzimy tworzący się pin bar. Cena wyznaczyła najpierw nowe minima na poziomie 1.1504, po czym wróciła ponad wsparcie pryz 1.1550. Jeśli zamknięcie sesji będzie miało miejsce na obecnych poziomach lub wyżej może się okazać, że kwotowania pozostaną uwięzione w zakresie, którego kluczowe ograniczenie znajduje się na 1.1820. Drugorzędne poziomy oporu widoczne są na 1.1650 oraz 1.1720.

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here