Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem decyzję monetarną Banku Rezerw Australii (RBA), który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami zdecydował się w trakcie listopadowego posiedzenia o utrzymaniu stoĻ procentowych na niezmienionym poziomie wynoszącym 0,75%.

Jeszcze przed południem Markit Economic opublikował także dane dotyczące aktywności biznesowej (PMI) w sektorze usługowym Wielkiej Brytanii. Co prawda, aktywność nie wzrosła, jednakże odczyt za październik jest wyższy zarówno od oczekiwań jak i poprzedniej publikacji.

W godzinach popołudniowych poznaliśmy także podobny raport dot. gospodarki Stanów Zjednoczonych. W tym przypadku wzrost aktywności odnotowano w 13 gałęziach przemysłu nieprodukcyjnego, podczas gdy spadki dotknęły 5 branż.

Równocześnie amerykańskie Biuro Statystyki Pracy opublikowało raport odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku. Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów wyniosła we wrześniu br. 7,028 miliona, a więc mniej niż poprzednia publikacja (5,051 mln). Obecny odczyt na poziomie 7,024 mln okazał się więc nieznacznie gorszy od oczekiwanego. Negatywny wydźwięk tej publikacji tłumiła jednak ujemna rewizja ubiegło miesięcznego rezultatu (do 7,301 mln).

Dolar amerykański jednym z największym wygranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:55 zauważymy, ze dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego. Największymi przegranymi wtorkowej sesji są natomiast dolar nowozelandzki, frank szwajcarski, jen japoński i euro.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

EURUSD najniżej od połowy października br.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, ze wskutek dzisiejszej aprecjacji USD i deprecjacji EUR, rynek osunął się do najniższego poziomu od połowy października br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.1052.

EURUSD H4
EURUSD H4

NZDUSD

Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, gdzie wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu. Tam też już wczoraj pojawiła się dość silna reakcja podażowa wskazująca na trwałe odrzucenie tego poziomu. Jeżeli obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, notowania NZDUSD mogłyby osunąć się nawet w rejon 0.6340.

NZDUSD Daily
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto – popyt na surowiec rośnie, co dalej z ceną kruszcu?
Następny artykułKursy funta i dolara umacniają się we wtorek! Frank szwajcarski i euro pod presją podaży
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here