Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że w trakcie wtorkowej sesji nie poznalismy zbyt wielu publikacji makroekonomicznych, to bez wątpienia nie moża było narzekać na nudę. Dolar amerykański kontynuuje silną aprecjację a przed nami jeszcze jedna z najwazniejszych wydarzeń dnia, które może spowodować dodatkową zmienność. Mowa oczywiście o zaplanowanym na godzinę 20:00 wystąpieniu Donalda Trumpa, który ma ogłosić swoją decyzję w sprawie sankcji nałożonych na Iran.

Kanadyjskie housing starts poniżej oczekiwań

W ciągu dnia rynki poznały kanadyjskie housing starts czyli raport dostarczający informacji o liczbie rozpoczętych budów domów w miesiącu kwietniu 2018 roku. W marcu wskaźnik plasował się na poziomie 225,2 tys., prognozy mówiły o delikatnym osunięciu do 218 tys. Ostateczny rezultat okazał się jednak jeszcze gorszy.

Zgodnie z opublikowanym o 14:15 raportem Canadian Mortgage and Housing Corporation, kwietniowe wartości wskaźnika housing starts plasowały się na poziomie 214,4 tys., co jest wynikiem gorszym zarówno od porzedniej publikacji jak również od i tak już pesymistycznych prognoz. Na uwagę zasługuje jednak dodatnia rewizja marcowych wyników do 225,5 tys. z 225,2 tys.

“W kwietniu krajowy trend w zakresie rozpoczynania inwestycji mieszkaniowych pozostał stabilny na historycznie wysokich poziomach, a spadek liczby mieszkań jednorodzinnych zrównoważył wzrost liczby mieszkań wielorodzinnych” – powiedział Bob Dugan, Główny Ekonomista CMHC. “W szczególności w tym samym okresie stan inwentarza krajowego nowo wybudowanych i niezagospodarowanych wielorodzinnych lokali mieszkalnych był stabilny, co wskazuje, że popyt na tego typu lokale pochłonął zwiększoną podaż” – dodał.

JOLTs najwyżej w historii

Punktualnie o godz. 16:00 rynki poznały natomiast wyniki marcowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w marcu wyniesie 6,020 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (6,078 mln zrewidowane dodatnio z 6,052 mln). Obecny odczyt na poziomie 6,550 mln okazał się więc znacząco lepszy i to nie tylko od prognoz ale również od poprzedniej publikacji. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Choć to staje się już powoli tradycją, to biorąc pod uwagę zmiennośc do godz. 16:10 zauważymy, iż dolar amerykański znów umacniał się dziś w stosunku do wszystki głównych walut. Największą jego aprecjację obserwowaliśmy w stosunku do dolara australijskiego.

Dane z godz. 16:10 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, iż na skutek dzisiejszych spadków kurs znalazł się najniżej od czerwca 2017 roku. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować te spadki, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się ich kontynuacji przynajmniej w okolice poziomu 0.7340 bądź nawet 0.7170.

AUDUSD Daily

NZDUSD

Równie silną deprecjację obserwowaliśmy również na notowaniach pary NZDUSD. W tym przypadku na skutek trwających od połowy kwietnia br. spadków kurs dotarł aż w okolice poziomu 0.6960. Biorąc pod uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej. Jeżeli jednak dolar amerykański w dalszym ciągu będzie się umacniał i kurs pokona obecnie testowane wsparcie, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice ubiegłorocznych minimów.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJOLTs najwyżej w historii
Następny artykułSaxo Bank: Opcje Trumpa w sprawie Iranu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here