Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały jedynie publikacje protokołu z ostatniego posiedzenia dot. polityki monetarnej RBA oraz raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Jak już o poranku informował Łukasz Stefanik, z najważniejszych stwierdzeń minutek RBA należy wziąć pod uwagę to, że obniżka w Australii będzie planowana, jeżeli nie zobaczymy poprawy w danych odnośnie miejsc pracy. Zwrócono także uwagę na mniejszy światowy wzrost gospodarczy, a także wolniejsze tempo rozwoju. RBA będzie uważnie obserwował rynek pracy oraz mieszane wskaźniki. Jak powiedział Lowe: “Obniżka jest możliwa już w czerwcu”.

Przed południem Główny Urząd Statystyczny podzielił się także najnowszym raportem z naszego, rodzimego rynku pracy:

O godz. 16:00 amerykański National Association of Realtors opublikował również najnowszy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że sprzedaż istniejących już domów (na rynku wtórnym) spadła w kwietniu br. o 0,4% do 5,19 mln. Projekcje analityków wskazywały natomiast na wzrost o 2,7% do 5,35 mln. Ostateczny odczyt okazał się więc zdecydowanie gorszy.

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR, powiedział, że nie jest nadmiernie zaniepokojony spadkiem sprzedaży o 0,4% i oczekuje umiarkowanego wzrostu już wkrótce.

Po pierwsze, widzimy historycznie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych w połączeniu ze stłumionym popytem na kupno, więc kupujący będą starali się wykorzystać te warunki. Również wzrasta ilość miejsc pracy powodując, że wzrost płac dostosowuje się do wzrostu cen domów, co pomoże zachować przystępne ceny i pobudzi większą sprzedaż – powiedział Yun.

Kurs dolara jednym z największych wygranych wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 20:15 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 20:15 | Źródło: finviz.com

USDCHF odrzuca istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł w rejon dość istotnej strefy oporu i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Póki co poziom ten nie został jednak jeszcze trwale odrzucony.

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara najwyżej w tym roku, funt odrabia ostatnie spadki. Sprawdź wtorkowe kursy walut
Następny artykułBlok po 22 – 21 maja 2019: GBP/USD, EUR/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here