Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem najnowszy raport z naszego, rodzimego rynku pracy, z którego wynika, że w czerwcu br. stopa bezrobocia spadła z 5,4% do 5,3% co jest najniższą wartością od września 1990 roku.

Zdecydowanie ważniejszym wydarzeniem była natomiast konferencja, w trakcie której poznaliśmy wyniki wczorajszego głosowania brytyjskiej Partii Konserwatywnej. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, Boris Johnson wygrał wewnątrzpartyjne głosowanie i zastąpi Therese May na stanowisku przewodniczącej Partii Konserwatywnej i jednocześnie premiera rządu.

W momencie pojawienia się decyzji o wyborze Johnsona zaczęły spływać również pierwsze informacje o rezygnacji z piastowanych stanowisk poszczególnych ministrów. Przypomnijmy, że już wcześniej takie kroki zapowiedział Philip Hammond pełniący obowiązki ministra finansów oraz David Gauke, minister sprawiedliwości.

Jakby tego było mało, o godz. 16:00 National Association of Realtors (NAR) opublikował także najnowszy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że w czerwcu sprzedano zaledwie 5,27 mln. nieruchomości na rynku wtórnym, co oznacza spadek o 1,7% wobec 5,36 mln. miesiąc wcześniej.

Dolar amerykański największym wygranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:30 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było wobec dolara nowozelandzkiego.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:30 | Źródło: finviz.com

EURUSD najniżej od maja

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej aprecjacji dolara amerykańskiego wobec euro rynek pokonał techniczne wsparcie. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 1.1120, co jest najniższym testowanym poziomem od czerwca 2017 r.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy: Solidne wzrosty w Europie
Następny artykułWtorkowe kursy walut – euro, dolar, frank i funt zyskują do złotego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here