Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała głównie decyzja monetarna Banku Rezerw Australii (RBA), który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami nie zdecydował się na zmianę poziomu stóp. Jak już o poranku wskazywał Łukasz Stefanik, retoryka RBA wskazuje na rosnące ryzyko w gospodarce, które z kolei może skłaniać inwestorów do wyceny potencjalnej obniżki stóp procentowych. Kurs AUD/USD utrzymuje się na dziennych minimach.

Jeszcze przed południem poznaliśmy także wskaźnik PMI dla sektora budowlanego Wielkiej Brytanii. Raport IHS Markit oraz CIPS wskazuje na spadek aktywności budowlanej w Wielkiej Brytanii. Odczyt na poziomie 49,7 jest bowiem tylko o 0,2 wyższy od wyniku z lutego (49,5) oraz niższy od rynkowych prognoz na poziomie 49,8.

Po południu amerykański Census Bureau poinformował natomiast, że dynamika zamówień na dobra trwałego użytku wyniosła w lutym „minus” 1,6 proc. m/m, a bez ujęcia środków transportu wzrosła zaledwie o 0,1 proc. m/m. W obu przypadkach najnowsze wyniki wypadły gorzej od prognoz.

Dolar amerykański największym wygranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:50 zauważymy, że kurs dolara amerykańskiego (USD) umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było wobec dolara nowozelandzkiego, który bezsprzecznie jest dziś najsłabszą spośród głównych walut.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

AUD/USD odrzuca górne ograniczenia kanału spadkowego

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek dzisiejszych spadków kurs dość znacząco oddalił się od górnego ograniczenia trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania dolnego ograniczenia tej formacji.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

NZD/USD coraz bliżej kolejnego wsparcia

W skutek dzisiejszej deprecjacji dolara nowozelandzkiego kurs pary walutowej NZDUSD znacząco oddalił się od dolnego ograniczenia niedawnego trójkąta prostokątnego. Wydaje się więc, że ubiegłotygodniowe wybicie nie zostanie już zanegowane. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania poziomu 0.6720. Jeżeli w jego okolicy pojawi się jakaś reakcja popytowa, niewykluczone, że zapoczątkuje ona kolejną korektę wzrostową.

Zobacz także: NZD/CHF zmienia trend! Potencjał nawet 170 pips spadków

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSzefowa IMF: Globalna gospodarka straciła w tym roku impet
Następny artykułGPW: Aktywność inwestorów w marcu spadła o 13% rdr
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here