Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała przede wszystkim publikacja raportu z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego w październiku br. liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła aż o 33 tysiące, co okazało się wynikiem znacząco gorszym nie tylko od wrześniowego rezultatu (13,5 tys.), lecz również od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 24,2 tys. Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że średnie wynagrodzenia z uwzględnienim premii rosły w ujęciu rocznym jedynie o 3,6%. Rynkowy konsensus zakładał natomiast wzrost na poziomie 3,8%.

Jedyną pozytywną składową tego raportu były natomiast dane dot. stopy bezrobocia, która mimo prognoz wskazujących na jej utrzymanie na dotychczasowym poziomie (3,9%), finalnie osunęła się do 3,8%, co jest najniższym poziomem od 1975 roku.

Dolar amerykański największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:05 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Największą jego aprecjację dostrzec można było wobec dolara nowozelandzkiego.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:05 | Źródło: finviz.com

EURUSD zmierza w kierunku 1.0997

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek trwających ubiegłego tygodnia spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 1.1052. Dość szybko doszło także do re-testu i odrzucenia tego poziomu od dołu (jako oporu). Jeżeli zatem obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania kolejnego wsparcia tj. 1.0997.

Kurs EURUSD
EURUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcje na kontrakty Bitcoin futures już od 13 stycznia na giełdzie w Chicago (CME)
Następny artykułKiepski tydzień dla złotego. PLN traci w stosunku do dolara, franka, funta i euro. Gdzie zmierza USDPLN, EURPLN, GBPPLN oraz CHFPLN?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here