Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Jednym z ważniejszych wydarzeń dnia była bez wątpienia publikacja protokołu z grudniowego posiedzenia Reserve Bank of Australia (RBA). Miało to jednak miejsca już w trakcie sesji azjatyckiej.

Jak już wcześniej informował Przemysław Jarząbek, wśród członków Banku Rezerwy Australii wciąż panuje pogląd, że następny ruch stóp będzie raczej w górę niż w dół. Na razie nie widać jednak podstaw do zmiany obowiązującej stopy procentowej. Dzięki stabilnej polityce RBA stało się źródłem zaufania i bezpieczeństwa.

O godzinie 14:30 rynki poznały także najnowszy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Pomimo pesymistycznych prognoz, ostateczne rezultaty wskazują na znaczny wzrost i to zarówno pozwoleń na budowę, jak również już rozpoczętych budów domów. Okazuje się jednak, że pomimo dobrych danych z amerykańskiej gospodarki, dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do dolara kanadyjskiego.

Wtorkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 15:15 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Spoglądając na notowania kabla zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowej decyzji Premier May o przełożeniu głosowania nad umową rozwodową UK z UE doszło do znacznej wyprzedaży kursu funta szterlinga. W efekcie tych spadków rynek pokonał testowane od kilku dni wsparcie i znalazł się na najniższym poziomie od kwietnia 2017 roku. W dniu dzisiejszym doszło do re-testu tego poziomu. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownych spadków.

kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Sytuacja techniczna na USD/JPY

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary USD/JPY, której kurs osunął się dziś w okolice lokalnego wsparcia i dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Gdyby strefa ta została odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

Trwałe pokonanie obecnie testowanego wsparcia mogłoby jednak otworzyć drogę do dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec jena japońskiego nawet w rejon poziomu 111.75.

kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny tworzą własnego Bitcoina (BTC), zdominuje dolara?
Następny artykułZnamy zwycięzców konkursu tradingowego TMS Brokers: DAX zapewnił sukces
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here