Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja raportu z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że stopa bezrobocia spadła w sierpniu do poziomu 3,8%, a dynamika wynagrodzeń wzrosła do 4%. Jak już wcześniej informował Tomasz Sarna, jest to najlepsza publikacja od ponad dekady, co sugeruje, że mimo ryzyka zwiazanego z Brexitem wskazuje, iż kondycja brytyjskiego zatrudnienia nadal jest bardzo dobra.

„Raport z brytyjskiego rynku pracy nie wysyła sygnałów alarmowych. Stopa bezrobocia w okresie trzymiesięcznym do lipca obniżyła się do 3,8 proc. z 3,9 proc. Dynamika wynagrodzeń wzrosła do 4 proc. wobec oczekiwanych 3,7 proc. przy korekcie danych czerwcowych do 3,8 proc. z 3,7 proc. Dane pomagają funtowi zatrzymać wcześniejsze osłabienie. GBP/USD odbija do 1,2335” – komentował publikację Konrad Białas z TMS Brokers.

Dolar amerykański jednym z największych przegranych sesji

Niemal pusty kalendarz makroekonomiczny sprawił, że próżno było dziś oczekiwać ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach głównych par walutowych. Według danych z godz. 18:00, dolar amerykański osłabiał się bowiem jedynie nieznacznie w stosunku do dolara nowozelandzkiego, funta szterlinga, dolara australijskiego, franka szwajcarskiego i dolara kanadyjskiego. Jego symboliczne umocnienie dostrzec można było natomiast wobec euro i jena japońskiego.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro poniżej istotnego oporu przed EBC

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dynamicznych wzrostów z drugiej połowy minionego tygodnia, rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już w miniony czwartek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby w najbliższym czasie dalej osłabiać się wobec kursu dolara.

Warto w tym miejscy zwrócić także uwagę, że według indeksu Big Mac, będącego miarą siły nabywczej, wspólna waluta jest obecnie o prawie 18% niedowartościowana.

Wydaje się więc, że rynek od kilku dni cierpliwe czeka na czwartkową decyzję monetarną EBC i dopiero jastrzębi bądź gołębi wydźwięk tego wydarzenia będzie w stanie przyczynić się większego umocnienia bądź osłabienia wspólnej waluty.

Zobacz także: EBC obniży stopy procentowe i wznowi QE – prognozy dużych graczy

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł11bit Studios – przychody z “Frostpunka” na platformie Steam przekroczyły 10 mln USD
Następny artykułKursy walut stanęły w miejscu! Co dalej z euro, funtem, dolarem i frankiem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here