Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie przedpołudniowa publikacja raportu z brytyjskiego rynku pracy. Dowiedzieliśmy się wówczas, że w styczniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadała o ponad 6 tysięcy do poziomu 14,2 tysięcy. Rynek przewidywał jednak osunięcia do 12,3 tys. W tym samym czasie stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 4,0%, a inflacja zarobkowa (średnie wynagrodzenie) z wyłączeniem premii utrzymała dynamikę 3,4%. W tym samym czasie ten sam wskaźnik jednak uwzględniający premię nie wzrósł do 3,5% jak zakładali analitycy, ale utrzymywał poziom 3,4%.

„Szacunki z badania aktywności ekonomicznej ludności wskazują, że w okresie od lipca do września 2018 r. i od października do grudnia 2018 r. liczba osób pracujących wzrosła, natomiast spadła zarówno liczba bezrobotnych, jak i liczba osób w wieku od 16 do 64 lat, które nie pracują i nie poszukują ani nie są dostępne do pracy (bierni zawodowo)” – informuje ONS.

Polacy zarabiają coraz więcej

W ciągu dnia podobny raport opublikował także nasz rodzimy Główny Urząd Statystyczny (GUS). Wynika z niego, że w styczniu 2019 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 2,9% r/r i wyniosło 6368,4 tys. W tym samym czasie przeciętne miesięczne wynagrodzenie w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku wzrosło we wszystkich sekcjach PKD od 2,3% w sekcji „Rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo” do 11,7% w sekcji „Górnictwo i wydobywanie”, co dało ogółem wzrost w sektorze przedsiębiorstw o 7,5%. Okazuje się więc, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) wyniosło 4931,80 zł.

Złoto najdroższe od kwietnia 2018 roku

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że jego cena wczoraj dziś dość istotny, techniczny poziom oporu i znalazła się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 1360 dolarów.

Cena złota
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCryptoDaria: STO jest przyszłością branży
Następny artykułGigantyczne wzrosty na Ursusie. Powodem wygrany przetarg o wartości 3 mld zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here