Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Nieco większą zmienność dostrzec można było bowiem jedynie na notowaniach par walutowych z funtem szterlingiem (GBP), którego kurs wzrósł dziś wobec dolara amerykańskiego o 0,56% pozostawiając tym samym pozostałe waluty grupy G8 daleko w tyle.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16 | Źródło: finviz.com

Brytyjczycy przeprowadzą drugie referendum?

Tak znaczne wzrosty kursu funta spowodowane zostały oczywiście najnowszymi doniesieniami dot. Brexitu. Już przed południem informowaliśmy, że brytyjska premier rozważa opóźnienie Brexitu i powstrzymanie Wielkiej Brytanii przed opuszczeniem Unii Europejskiej bez porozumienia.

Opóźnienie ostatecznego terminu Brexitu uważane jest jednak za wielką polityczną grę, na której wiele można zyskać, lecz równie dużo można stracić. Z jednej strony zapobiegłoby to rozwodowi bez jakiegokolwiek porozumienia i chaosowi z tym związanemu oraz powstrzymałoby proeuropejskich ministrów od rezygnacji ze swoich stanowisk. Z drugiej zaś strony groziłoby to jednak destabilizującym odwetem ze strony eurosceptycznych konserwatystów. Szybko dostrzec można było także realizację wcześniejszych domysłów. Okazało się bowiem, że podczas dzisiejszego posiedzenia w brytyjskim parlamencie, Partia Pracy opowiedziała się za ponownym przeprowadzeniem referendum, co w konsekwencji mogłoby nawet doprowadzić do ostatecznej rezygnacji z Brexitu.

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej funta szterlinga (GBP) do dolara amerykańskiego (USD) zauważymy, że w skutek dzisiejszych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie kurs funta osunie się w okolice ostatnio pokonanego poziomu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z trwających od ubiegłego piątku wzrostów.

Kurs funta szterlinga (GBP) wobec dolara amerykańskiego (USD)
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułElon Musk i Tesla znowu popadną w kłopoty? “Coś jest nie tak z (…) SEC”
Następny artykułWzrosty na AUD/USD i USD/CAD oraz spadki na NZD/USD – prognozy dużych banków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here