Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W dniu dzisiejszym ilość istotnych publikacji makroekonomicznych była stosunkowo ograniczona. Te najistotniejsze poznaliśmy jeszcze podczas sesji azjatyckiej i mowa tu oczywiście o decyzji RBA o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Jak informowaliśmy już wcześniej, w oświadczeniu polityki pieniężnej Banku Rezerw Australii nie znalazło się tak naprawdę nic nowego, co mogłoby mocno zaskoczyć rynki. Ponownie usłyszeliśmy, że zbyt silny AUD utrudni proces odbudowy gospodarki – z drugiej strony Philip Lowe i spółka są zgodni co do obecnego stanowiska polityki pieniężnej wspierającego cele stawiane przed wartościami PKB i CPI.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę zmienność podczas całej wtorkowej sesji (do godz. 17:30) zauważymy, że jedynie w przypadku par walutowych z JPY, NZD i AUD obserwowaliśmy większe ruchy.

Zródło: http://finviz.com

AUDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, rynek dotarł dziś w okolice poziomu 0.7511. Ostatecznie poziom ten został pokonany i jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, wzrosty mogłyby być kontynuowane.

AUDUSD H1

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że najbliższy, istotny opór znajduje się dopiero w okolicy poziomu 0.7545.

AUDUSD H4

NZDUSD

Od 12 maja br. nieprzerwalnie obserwujemy wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie ponownego przetestowania okolic poziomu 0.7235. Biorąc pod uwagę, że w ciągu całego ruchu wzrostowego nie pojawiła się żadna głębsza korekta spadkowa, spodziewać moglibyśmy się w jego okolicy pojawienia reakcji podażowej.

NZDUSD H4

USDJPY

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek pokonał wczoraj lokalne wsparcie i przez cały dzień obserwowaliśmy spadki. Wkrótce spodziewać moglibyśmy się domknięcia luki wzrostowej spowodowanej wynikami I tury wyborów prezydenckich we Francji i być może nawet ponownego przetestowania poziomu 108.27.

USDJPY H4

USDCHF

Już od piątku rynek porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wybicia dołem i kontynuacji trendu jednak jeżeli rynek odrzuci obecnie testowane wsparcie, pojawić mogłaby się kolejna fala wzrostowa.

Zapisz się na webinar “Średnie kroczące i ich zastosowanie w tradingu”

USDCHF M30

GOLD

Rynek złota w ubiegłym tygodniu, w ciągu ostatniej godziny notowań pokonał i zakończył tydzień powyżej historycznej linii tendencji spadkowej, która jak już wielokrotnie wspominałem, nigdy w przeszłości nie została pokonana. Tym razem to się jednak udało i zgodnie z tym czego można było się spodziewać po takim pokonaniu, wzrosty są kontynuowane. Mimo, że wczoraj były one jeszcze stosunkowo spokojne, to w dniu dzisiejszym ich dynamika zdecydowanie się zwiększyła, w efekcie czego kurs dotarł i obecnie testuje tegoroczne maksima. Pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów przynajmniej w okolice poziomu 1305.00.

GOLD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – w oczekiwaniu na banki centralne
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/GBP, AUD/CHF, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here