Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały jedynie dwa raporty ze Stanów Zjednoczonych. O godzinie 13:30 amerykańskie Census Bureau opublikowało dane z rynku nieruchomości. Okazuje się, że w lutym 2019 roku wydano zaledwie 1,296 mln zezwoleń na budowę co oznacza spadek o 1,6% wobec 1,317 mln raportowanego w styczniu.

Jeszcze bardziej znaczący spadek widoczny był w przypadku rozpoczętych budów, gdzie dane za luty wskazują liczbę 1,162 mln, która jest niższa o 8,7% od zrewidowanego wyniku ze stycznia (1,273 mln).

Półtorej godziny później (o 15:00) poznaliśmy także wskaźnik zaufania konsumentów, który przygotowuje badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board. Sam raport sporządzany na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, iż pomimo optymistycznych prognoz zakładających wzrost zaufania konsumentów do poziomu 132,0 z 131,4 poprzednio, ostatecznie odnotowano jego spadek do 124,1.

– Zaufanie w ciągu ostatnich kilku miesięcy było nieco zmienne, ponieważ konsumenci musieli pogodzić się z niestabilnością rynków finansowych, częściowym zamknięciem rządu i bardzo słabym lutowym raportem o zatrudnieniu. Pomimo tej dynamiki, konsumenci są przekonani, że w najbliższym czasie gospodarka będzie się nadal rozwijać. Jednak od lata ubiegłego roku ogólna tendencja zaufania słabnie, co wskazuje na umiarkowany wzrost gospodarczy – powiedział Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w Radzie Konferencji.

AUDUSD w okolicy górnego ograniczenia kanału spadkowego

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w skutek trwających od wczoraj wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w okolicę linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniam kanału spadkowego. Jeżeli tylko w okolicy tego oporu znów pojawi się reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

NZDUSD w okolicy górnego ograniczenia trójkąta

W okolicy istotnego oporu znajdują się także notowania pary walutowej NZDUSD, której kurs testuje górne ograniczenia formacji trójkąta. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydaje się rejon linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem obecnej formacji.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit w wersji premier May zostanie przepchnięty? Kurs funta w górę?
Następny artykułCena srebra odbija się od technicznego oporu! Czas na spadki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here