Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja pod kątem istotnych publikacji makroekonomicznych minęła raczej spokojnie. Najistotniejsza publikację dzisiejszego dnia poznaliśmy o godz. 6:30 naszego czasu i była to decyzja i oświadczenie RBA na temat stóp procentowych. Jaki pisaliśmy już wcześniej, stopa kasowa Australi nadal wynosi 1,5% i był to scenariusz bazowy. Negatywną niespodzianką dla byków był zmiękczony przekaz jaki pojawił się w opublikowanym wraz z decyzją oświadczeniu monetarnym RBA. Najważniejsze punkty oświadczenia zebrane przez Reuters publikowaliśmy w osobnym artykule.

W dniu dzisiejszym obserwowaliśmy zdecydowane umacnianie się USD względem większości głównych walut. Najwięcej tracił Dolar nowozelandzki a jedyną walutą, która zyskiwała w stosunku do USD był Jen japoński.

Zródło: http://finviz.com

AUDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek pokonał wsparcie w okolicy poziomu 0.7590 i przez zdecydowaną większość dnia obserwowaliśmy spadki. Obecnie, od 15:00 obserwujemy wzrosty, które w najbliższym czasie mogłyby w okolice pokonanego wsparcia (teraz oporu). Re-test i odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków w najbliższym czasie.

AUDUSD H1

NZDUSD

Na skutek trwających od 22 marca br. spokojnych spadków rynek dotarł dziś w okolice lokalnego wsparcia 0.6970, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Warto również zaznaczyć, że wsparcie to znajduje się w okolicy mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do ponownych wzrostów.

STO Markets rozszerza swoją ofertę na polskich klientów, oferując konkurencyjne warunki handlowe oraz bogaty zasób materiałów edukacyjnych.

Zapisz się już dziś na bezpłatny webinar z udziałem Zbigniewa Wieczorka!

NZDUSD H4

GOLD

W dniu dzisiejszym rynek po raz kolejny dotarł w okolice poziomu 1260.00. Jest to opór, który już w lutym i marcu powstrzymał kupiących a obecnie zbiega się on również z linią tendencji spadkowej. Jeżeli i tym razem poziom ten powstrzyma wzrosty, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych?
Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report!

GOLD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, USD/JPY, EUR/GBP
Następny artykułOpcje dla początkujących. Mocne wsparcie na GBP/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here