Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jednym z najistotniejszych wydarzeń wtorkowej sesji kazało się przedpołudniowe wystąpienie prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Mario Draghiego, który na Forum Bankowości Centralnej w Sintrze stwierdził, że Europejski Bank Centralny będzie musiał stopniowo dostosować swoją politykę monetarną do panujących warunków gospodarczych. Słowa te odebrane zostały przez inwestorów jako zapowiedź przyszłych podwyżek stóp procentowych w strefie euro co skutkowało silną aprecjacją europejskiej waluty. Więcej na temat samego wystąpienia i reakcji rynku pisał Adam Rak w osobnym artykule.

Te artykuły również Cię zainteresują
To właśnie głównie dzięki tej wypowiedzi EUR zyskiwało dziś najwięcej w stosunku do dolara amerykańskiego a para walutowa EURUSD cechowała się największą zmiennością. Biorąc pod uwagę zmienność podczas całej wtorkowej sesji (do godz. 17:00) zauważymy, że USD umacniał się dziś jedynie w stosunku do NZD i JPY.

Źródło: http://finviz.com

AUDUSD

Na skutek trwających od ubiegłego czwartku spokojnych wzrostów rynek dotarł w okolice istotnego oporu 0.7625, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki, które jeżeli tylko będą kontynuowane, mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.7518 (niebieskie wsparcie).

AUDUSD H4

EURUSD

Na skutek dzisiejszej aprecjacji europejskiej waluty obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty EURUSD. W godzinach popołudniowych doprowadziły one do pokonania istotnego oporu w okolicy poziomu 1.1280 i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

EURUSD H4

GBPUSD

Od ubiegłej środy rynek porusza się na północ. Mimo powstania dwóch konsolidacyjnych korekt tendencja ta w dalszym ciagu jest kontynuowana a na skutek dzisiejszych wzrostów kabel pokonał kolejny opór. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2805.

GBPUSD H1

USDJPY

Jen jest jedną z dwóch walut, w stosunku do których obserwowaliśmy dziś aprecjację dolara amerykańskiego. Na skutek tych wzrostów kurs USDJPY dotarł i (póki co) pokonał niezwykle istotną strefę oporu w okolicy poziomu 112.20. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, które mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 114.33.

USDJPY H4

USDCAD

Od pewnego czasu rynek oscyluje w okolicy niezwykle istotnego wsparcia a mianowicie linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem trwającego od 13 miesięcy kanału wzrostowego. Dziś po raz kolejny podaż podjęła próbę pokonania tego poziomu. Jeżeli wybicie to się powiedzie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków być może nawet w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym.

USDCAD Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że by ten scenariusz się zrealizował musielibyśmy najpierw trwale pokonać obecnie testowane wsparcie.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

USDCAD H4

NZDUSD

Na skutek nocnych wzrostów rynek dotarł w okolice istotnego oporu, gdzie jeszcze przed południem powstała potężna, pro-spadkowa świeca pin-bar. Od tego czasu obserwujemy dynamiczne spadki. Obecnie kurs NZDUSD znalazł się w okolicy lokalnego wsparcia, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

NZDUSD H1

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy jak istotny opór rynek dziś przetestował. Warto również zwrócić uwagę, że jeżeli tylko dzień zakończymy na obecnym bądź niższym poziomie, to również na wykresie dziennym utworzy się niedźwiedzi pin-bar. Ewentualne spadki, które mogłyby się pojawić na skutek trwałego odrzucenia tego oporu mogłyby natomiast dotrzeć nawet w okolice lokalnego (niebieskiego) wsparcia 0.7050.

NZDUSD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Bennett: NZD/USD rysuje pin bara pod istotnym oporem
Następny artykułO wykresach ani słowa… USD/JPY, AUD/USD, GBP/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here