Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały jedynie grudniowe wyniki raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.

JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

JOLTs najwyżej w historii

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w grudniu wyniesie 6,900 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (7,166 mln zrewidowane dodatnio z 6,888 mln). Obecny odczyt na poziomie 7,335 mln okazał się więc miłą niespodzianką. Warto także zwrócić uwagę, iż jest to najlepszy rezultat od początku publikacji tego raportu a więc od 2001 roku. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

JOLT'sy
Źródło: BLS

Liczba nowych miejsc pracy wzrosła w wielu branżach, przy czym największy wzrost odnotowano w budownictwie (+88 000), usługach mieszkaniowych i gastronomicznych (+84 000) oraz opiece zdrowotnej i pomocy społecznej (+79 000).

Dolar australijski największym wygranym sesji

Okazuje się jednak, że pomimo tak dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy, dolar amerykański kończy dobrą passe i osłabia się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w stosunku do jena japońskiego i franka szwajcarskiego.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:45 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej i lokalnego wsparcia 0.6710, gdzie dziś pojawiła się pierwsza (póki co niewielka) reakcja popytowa. Gdyby zatem strefa ta została odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFundusze emerytalne w USA inwestują w kryptowaluty
Następny artykułMark Carney: Brexit może być sprawdzianem dla światowej gospodarki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here