Symbole różnych walut w okręgach w tym euro EUR jen JPY dolar USDPierwsza połowa tygodnia na rynku walutowym Forex nie obfituje w silniejsze ruchy (brak zmienności). Widać to szczególnie we wtorek, gdzie kursy walut w stosunku do złotego praktycznie stoją w miejscu. Sytuacja może jednak ulec zmianie, warto sprawdzić więc jak zachowywał będzie się dolar, funt, frank i euro 26 marca 2019 roku. Inwestorzy czekają na dane z USA dotyczące rynku nieruchomości oraz publikację decyzji monetarnej banku centralnego Nowej Zelandii.


Kurs dolara (USD/PLN) utrzymuje się poniżej 3,80 zł

Notowania USD/PLN od końca października zeszłego roku (z drobnymi wyjątkami) poruszają się nieprzerwanie w 12-groszowym kanale zmienności pomiędzy 3,72 zł oraz 3,84 zł. Jedynie w lutym i marcu cena próbowała wybijać strefę testując 3,86 zł, za każdym razem kończyło się to jednak silną korektą i spadkiem notowań. Ostatni raz kurs dolara tracił w efekcie wspomnianej korekty ponad 10 groszy, testując 3,74 zł – najniższy poziom od półtora miesiąca. W tym momencie cena utrzymuje się pod 3,80 zł i dopóki nie pokona okrągłej strefy, wzmacnianej przez poziom maksimów z grudnia (3,8141), presja podażowa powinna przeważać:

USDPLN 26 marca
Kurs dolara będzie tracił? USD/PLN na wykresie D1

Kurs euro (EUR/PLN) również konsoliduje, powróci do 4,30 zł?

Jeszcze węższy i dłuższy kanał ograniczonej zmienności rysuje się na notowaniach EUR/PLN. W efekcie kurs euro nie zmienił wartości o więcej niż 6-7 groszy od sierpnia ubiegłego roku. Przez większość wspomnianego czasu fluktuacje były jeszcze słabsze i zmienność ograniczała się do niespełna 1%.

W tym momencie kurs euro wyraźnie respektuje okolice okrągłego poziomu 4,30 zł, który w poniedziałek wywołał silniejszą deprecjację EUR/PLN. W związku z tym notowania posiadają otwartą drogę do marcowych minimów na 4,28 zł, gdzie przebiegają również dołki z listopada i grudnia. Zanegowaniem scenariusza będzie wyraźniejszy powrót nad siatkę średnich, 4,30 oraz ruch w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji.

EURPLN 26 marca
Kurs euro w konsolidacji, jednak z kierunkiem południowym. EUR/PLN na wykresie D1

Kurs franka (CHF/PLN) walczy z górnym ograniczeniem ruchu bocznego

Kolejna para złotowa i kolejna średnioterminowa konsolidacja. Tym razem CHF/PLN, który od września przesuwa się pomiędzy 3,73-3,74 zł, a 3,82-3,83 zł. Pod koniec zeszłego tygodnia kurs franka testował górne ograniczenie ruchu bocznego i rysował najwyższe poziomy od początku roku, jednak ostatecznie cena zamykała się w zakresie konsolidacji, we wtorek osuwając się w okolice 3,82 zł. Jeżeli cena ponownie wyjdzie poza zasięg górnej bandy, wtedy kurs franka czekają potencjalne spadki. Zanim cena doszłaby jednak do przeciwległego bieguna ograniczonej formacji, po drodze musi poradzić sobie z dynamicznym wsparciem wyznaczanym przez 200 EMA w okolicach 3,78 zł.

CHFPLN 26 marca
Kurs franka koryguje trzymiesięczne szczyty. CHF/PLN na wykresie D1

Kurs funta (GBP/PLN) między młotem a kowadłem na historycznych szczytach

2019 rok niewątpliwie należy do funta szterlinga. GBP/PLN w przeciągu trzech miesięcy wzrastał o ponad 20 groszy, testując poziomy obserwowane ostatni raz niemal 2 lata temu. W tym momencie kurs funta „utknął” jednak na wspomnianych maksimach, nie potrafiąc znaleźć dalszego kierunku. Wzrosty blokują okolice 5,06 zł, spadki natomiast okrągły poziom 5 złotych połączony z maksimami z czerwca i lipca na 4,98-4,99 zł.

GBPPLN 26 marca
Kurs funta bez kierunku w krótkoterminowej konsolidacji. GBP/PLN na wykresie D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here