Złotówka i dwa złotePolski złoty podczas wtorkowych notowań nieznacznie się osłabia się do najważniejszych walut. W większości przypadków jest to jednak odreagowanie po wcześniejszych umocnieniach. Kurs euro testuje od rana okrągły poziom 4,30 zł, a kurs dolara zdaje się kierować ponownie do poziomu 3,80 zł. Podobnie kurs franka, który znajduje się jedynie 20-pipsów od tego poziomu. Jeśli na funcie również dojdzie do odreagowania, kurs może osiągnąć dziś poziom 5 złotych. Jak zatem widać, kursy walut będą musiały się dziś zmierzyć z ważnymi poziomami.


Kurs euro stratuje z poziomu 4,2990. EUR/PLN może ponownie dotrzeć do oporu na 4,3080.

Po odbiciu od kluczowego oporu w obrębie 4,30 zł, kurs euro zaczął się osłabiać do polskiego złotego. W wyniku osunięcia, na parze EUR/PLN pokonane zostało wsparcie w okolicach 4,3080, które wcześniej stanowiło opór.

Po przełamaniu wsparcia, kupujący w piątek ponownie przetestowali je w roli oporu. W rezultacie byliśmy świadkami spadku notowań podczas wczorajszej sesji. Dziś natomiast widoczne jest odreagowanie, wciąż jednak cena porusza się w zakresie poniedziałkowej sesji. Dalsza aprecjacja euro ponownie otworzy drogę wzrostom do 4,3080. Alternatywnie, umocnienie polskiego złotego może skierować kurs EUR/PLN do poziomu 4,28 zł.

Dolar w okolicach wczorajszego szczytu. USD/PLN zmaga się z ważnym poziomem

Notowania dolara w relacji do złotego (USD/PLN) osunęły się w ubiegłym tygodniu pod wsparcie w okolicach 3,8014 zł. Cena dotarła do przełamanego oporu klina, który powstrzymał dalsze spadki.

Ponadto wczoraj przetestowane zostało wsparcie na 3,8014 obecnie działające jako opór. Dzisiejszy wzrost kursu dolara ponownie wywiera presję na tym oporze. Jego pokonanie otwierałoby drogę do tegorocznych maksimów blisko 3,8597.

Kurs franka walczy o odzyskanie 1-procentowej straty

W minionym tygodniu, kurs franka do polskiej złotówki stracił 1%, co odpowiada blisko 4 groszowemu osunięciu na parze walutowej CHF/PLN. Z kolei obecny tydzień rozpoczął się od korekty tych spadków po uprzednim przetestowaniu piątkowych minimów.

We wtorek notowania poruszają się w zakresie wczorajszej sesji, natomiast po wybiciu maksimów mogą zmierzać do strefy w okolicach poziomu 3,83 zł, gdzie opór horyzontalny zbiega się z linią trendu spadkowego biegnącą od ubiegłorocznego szczytu.

Kurs funta zyskuje po zejściu pod piątkowy dołek. GBP/PLN powyżej 5 złotych

Para walutowa GBP/PLN pokonała w ostatnim czasie kluczową strefę oporu, która obejmuje horyzontalny poziom 4,80 zł oraz linię trendu spadkowego biegnącą od szczytu z maja 2018 roku. Obecnie strefa ta może działać jako wsparcie.

Z kolei od minionego piątku, kurs funta oscyluje w okolicach okrągłego poziomu 5 złotych oraz 10-dniowej średniej (EMA). Dziś widzimy próbę odreagowania spadków trwających od drugiej połowy ubiegłego tygodnia, na razie jednak przed kupującymi jeszcze sporo do zrobienia jeśli chcą wznieść notowania do szczytu na 5,0588.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here