polskie monety na wysokich stosachW trakcie dzisiejszej sesji najlepiej radzi sobie kurs funta, który wobec polskiego złotego umacnia się do 5,02 zł. W tym samym czasie kurs euro i kurs franka zdają się konsolidować na kilkumiesięcznych maksimach. Z kolei kurs dolara opiera się o poziomy poniżej 3,82 zł. Sprawdź kursy walut we wtorek, 26 lutego 2019 roku.


Kurs euro w nowej konsolidacji? EUR/PLN zatrzymał się na 3-miesięcznych szczytach

Notowania EUR/PLN po dynamicznym rajdzie wzrostowym z pierwszej połowy miesiąca zatrzymały się na wysokości szczytów z listopada i poruszają się w zakresie 4,33-4,34 zł. Poniedziałkowa sesja po raz kolejny nie przyniosła wybicia obszaru, a cena balansuje w wąskim przedziale zmienności. W efekcie kurs euro nie potrafi obrać dalszego kierunku i w pierwszej połowie tygodnia wykazuje się niewielką zmiennością.

kurs euro 26 lutego 2019
Kurs euro do złotego „zamknięty” w wąskim kanale bocznym. Źródło: Tradingview.com

Z drugiej jednak strony, cena od góry testowała i odrzucała wsparcie (dawny opór) rysowane na wysokości szczytów z drugiej połowy listopada. Gdyby więc cenie udało się ostatecznie wybić 4,34 zł, kurs euro ma szansę na dynamiczniejszą aprecjację.

USD/PLN z krótkoterminowym wsparciem, kurs dolara opiera się o poziomy pod 3,82 zł

Korekta spadkowa USD/PLN liczy już ponad 1%, a cena kolejny dzień z rzędu testuje wsparcie poniżej pułapu 3,82 zł. To pokrywa się ze szczytami z końcówki listopada oraz grudnia, zapewniając notowaniom chwile wytchnienia. Jeżeli kurs złotego ma się jednak nadal umacniać, to niezbędne jest pokonanie wspomnianej strefy i test poziomu 3,80 zł, który pełni tutaj rolę istotniejszego wsparcia (jeszcze kilka miesięcy temu blokował bowiem próbę silniejszej aprecjacji USD/PLN).

kurs dolara 26 lutego 2019
Kurs dolara do złotówki pokonuje 3,82 zł i testuje wsparcie. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli kurs dolara ma wyraźniej zyskiwać niezbędne będzie wybicie 3,84 zł. Jak na razie jednak w lutym próby podejmowane były kilkukrotnie i żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. Pomiędzy 3,84 zł i 3,82 zł cena może znajdować się jednak w swoistym impasie.

Kurs funta już po 5,02 zł, GBP/PLN nie był tak mocny od maja 2017 r.

Wiele wskazuje na to, że kurs funta zostawia za sobą okrągłą barierę pięciu złotych i chce nadal umacniać się w stosunku do złotego. We wtorek GBP/PLN testuje poziomy powyżej 5,02 zł i od początku roku zyskuje już 30 groszy:

kurs funta 26 lutego 2019
Kurs funta po 5,02 zł, najwyższe poziomy od dwóch lat. Źródło: Tradingview.com

Szansą dla złotówki (na korektę wzrostową) byłoby ponowne wybicie i powrót poniżej 5 złotych, dopóki to jednak nie nastąpi, cena ma sporo miejsca, aby wspinać się w górę. Cofając wykres do 2017 roku można zauważyć, że pierwsze istotniejsze poziomy oporów znajdują się na 5,04 a następnie 5,10 zł.

Ruchy GBP/PLN nie są wywołane tylko i wyłącznie osłabieniem złotego, ale u ich podstaw leży przede wszystkim umacniający się kurs funta. Ten zyskuje trzecią sesję z rzędu również wobec dolara, powracając nad 1,31 i reagując na doniesienia, że Theresa May jest gotowa na opóźnienie daty Brexitu.

3,83 zł to za wysoko dla CHF/PLN, kurs franka koryguje

Poniedziałkowa sesja przyniosła silniejszą korektę CHF/PLN po nieudanym teście poziomu 3,83 zł. We wtorek kurs franka znowu delikatnie zyskuje jest jednak trzymany w ryzach przez 3,82 zł. Podobnie jak euro, frank szwajcarski po początkowych wzrostach lutowych utrzymuje się na średnioterminowych szczytach i nie potrafi określić dalszego kierunku.

kurs franka 26 lutego 2019
Kurs franka zatrzymał się, nie wie co dalej. Źródło: Tradingview.com

Wybicie lokalnych maksimów i poziomu 3,83 zł otwiera drogę do szczytów z września na wysokości 3,86 zł, natomiast powrót do zakresu konsolidacji pozwoliłby przetestować 3,73 zł. Problem polega jednak na tym, że istotne wsparcie na 3,80 zł wzmacnia w tym momencie dodatkowo 50-okresowa średnia ruchoma

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here