polski złoty w doniczcePoczątek tygodnia przynosi uspokojenie zmienności polskiego złotego w stosunku do głównych konkurentów na rynku Forex. Kurs euro przykleił się do 4,33 zł, kurs dolara porusza się ciągle pod 3,84 zł, a kurs funta i franka również zatrzymały się pod istotnymi oporami. Sprawdź kursy walut we wtorek, 19 lutego 2019 roku.


Kurs euro przyklejony do 4,33 zł, EUR/PLN w miejscu

Para walutowa EUR/PLN w poniedziałek nie potrafiła zdecydować się co do obrania głównego kierunku i sesja kończyła się w okolicach otwarcia tuż nad poziomem 4,33 zł. Wtorek otwiera się w podobnych nastrojach i kurs euro do polskiego złotego nie prezentuje praktycznie żadnej zmienności.

kurs euro 19 lutego 2019
Kurs euro do złotego bez wyraźniejszej zmienności na wykresie. Źródło: Tradingview.com

Cena nadal przesuwa się jednak poniżej istotnego poziomu oporu (granatowa linia) i dopóki to się nie zmieni PLN cały czas ma szansę na wyraźniejszą korektę wzrostową i powrót w okolice 4,30 zł.

USD/PLN delikatnie w górę, kurs dolara tuż nad 3,83 zł

Dolar amerykański testował w poniedziałek poziom 3,82 zł, przez większości sesji ruchy nie należały jednak do najsilniejszych. Wtorek przynosi delikatne odbicie USD/PLN, cena nadal nie zdecydowała jednak, czy realizuje spadki zgodnie z piątkowym sygnałem sprzedażowym, czy też nadal podejmuje walkę z 3,84 zł.

kurs dolara 19 lutego 2019
Kurs dolara do złotówki poniżej 3,84 zł, poziom stanowi istotny opór. Źródło: Tradingview.com

Utrzymywanie się notowań poniżej 3,84 zł przemawia za kontynuacją realizacji scenariusza spadkowego. Sytuację może odmienić dopiero wybicie maksimów październikowo-listopadowych i ponowne podejście pod 3,86 zł.

Kurs funta zatrzymał się pod 4,95 zł, GBP/PLN nadal utrzymuje się pod oporem

Złotówka w stosunku do wszystkich głównych walut zatrzymała się na istotnych minimach. Podobnie jest w przypadku GBP/PLN, gdzie widać wyraźne osłabienie rodzimej waluty. Kurs funta drugą sesję z rzędu porusza się pod 4,95 zł, nie potrafiąc wybić poziomu, nie przynosi to jednak silniejszej reakcji podażowej. Istotne poziomy wsparć rysują się na 4,90 zł i 4,86 zł.

kurs funta 19 lutego 2019
Kurs funta dryfuje pod ważnym poziomem oporu. Źródło: Tradingview.com

Ewentualne wybicie obecnego ograniczenia, które blokowało wzrosty również w październiku i listopadzie otworzyłoby drogę do potencjalnego testu poziomu 5 zł.

CHF/PLN z niejasną sytuacją, gdzie przesunie się kurs franka?

Kurs franka szwajcarskiego od połowy zeszłego tygodnia balansuje na wysokości górnego ograniczenia konsolidacji (3,81 zł), w poniedziałek ponownie zamykając poniżej poziomu. Wtorkowa sesja przynosi jednak odbicie, w efekcie czego dalszy kierunek CHF/PLN nadal pozostaje trudny w określeniu.

kurs franka 19 lutego 2019
Kurs franka konsoliduje w krótkim terminie. Źródło: Tradingview.com

Dopóki cena przesuwa się nad zaznaczonym na czerwono poziomem, w grze pozostaje możliwość testu 3,86 zł, czyli maksimów z września zeszłego roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here