Polski złoty w godzinach wieczornych traci do głównych konkurentów rynku Forex. Główne kursy walut o godzinie 19:00 kształtują się następująco: za euro (EUR/PLN) należy zapłacić 4,2561 zł, dolar kosztuje (USD/PLN) 3,8166 zł, funt (GBP/PLN) 4,7475, natomiast frank szwajcarski (CHF/PLN) 3,8751


Główne kursy walut w górę do złotego. Sprawdź ile kosztują euro i dolar

We wtorek, 23 lipca 2019 roku, po godzinie 19:00, rynek walutowy obserwuje skok cen głównych walut w stosunku do złotówki. O 0,44% umacnia się funt szterling, dolar zyskuje ponad 0,7% i testuje najwyższe poziomy od początku czerwca, kurs euro wybija istotny poziom oporu i zwiększa swoją wartość o 0,23% (najwięcej od tygodnia), natomiast frank szwajcarski podchodzi pod poziomy 3,88 zł (zyskując 0,47%) i testując pułapy nieobserwowane od ponad 2 lat.

Średnie kursy walut na godzinę 19:00, 23.07.2019 r.:

  • Kurs dolara: 4,2561 zł
  • Kurs euro: 3,8166 zł
  • Kurs franka szwajcarskiego: 3,8751 zł
  • Kurs funta szterlinga: 4,7475 zł

Co stoi za osłabieniem polskiego złotego? Zdaniem analityków przede wszystkim gorsze dane z polskiej gospodarki. GUS podał we wtorek serię odczytów dotyczących polskiego przemysłu, rynku nieruchomości oraz stopy bezrobocia. Najgorsze okazały się dane dotyczące nowych zamówień w przemyśle, których wartość spadła o 4,8% r/r w ubiegłym miesiącu. Pod uwagę wziąć należy również odbicie kursów głównych konkurentów złotówki na światowych rynkach, szczególnie umocnienie złotego.

Odczyt produkcji budowlano-montażowej zadziwił analityków. Spodziewali się oni ograniczenia wzrostu z 9,6% do 5%, a wskaźnik zaskakująco objawił się na poziomie -0,7%. Oznacza to, że sektor budowlany, który dotychczas rozwijał się gwałtownie, najprawdopodobniej już się nasycił. Pamiętajmy, że stało się to na bardzo wysokim poziomie, zatem niewielki spadek nie powinien być powodem do paniki. Warto jednak zwrócić uwagę, że przy tej wartości parametru można się spodziewać mniejszej presji na wzrosty cen mieszkań, niż miało to miejsce do tej pory. Z drugiej strony jeszcze w maju wzrost roczny wynosił 17,4%. Waluty przyjęły te dane spokojnie” – komentował dla Comparic.pl analityk Walutomat, Maciej Przygórzewski.

Silną deprecjację wartości złotówki widać również na wykresie indeksu PLN do ważonego koszyka innych walut. Notowania PLN_I osuwają się poniżej 72 punktów meldując na najniższych pułapach od początku czerwca.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here