Naga Markets

Wtorkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 13 września 2022 rokuWe wtorek o poranku polski złoty nieznacznie zyskuje względem głównych konkurentów na rynku Forex. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się następującymi zmianami na parach walutowych: GBP/PLN (-0,06%), CHF/PLN (+0,03%), USD/PLN (-0,21%) oraz EUR/PLN (+0,02%). Sprawdź jak kształtują się kursy walut we wtorek 13 września 2022 roku.

  • Kurs USD/PLN kontynuuje korektę. Dolar oscyluje przy 4,63 zł
  • EUR/PLN zatrzymuje spadki przy 4,69 zł. Wspólna waluta czeka na impuls 
  • Kurs funta od 3 sesji utrzymuje się na poziomie 5,41 zł. Funt stabilizuje swoje notowania
  • CHF/PLN zaczyna dzień przy 4,86 zł. Frank kontynuuje konsolidację
Para walutowa Kurs Nazwa Data aktualizacji
EUR/PLN 4,6934 euro 13 września 2022 roku, godz.: 07:38
USD/PLN 4,6266 dolar 13 września 2022 roku, godz.: 07:38
GBP/PLN 5,4119 funt 13 września 2022 roku, godz.: 07:38
CHF/PLN 4,8641 frank 13 września 2022 roku, godz.: 07:38

Kurs EUR/PLN wciąż poniżej 4,70 zł. Euro próbuje odbijać

W ubiegłym tygodniu Europejski Bank Centralny sprostał rynkowym oczekiwaniom, podnosząc stopy proc. o 75 punktów bazowych. Zbiegło się to w czasie z początkiem korekty na dolarze, która doprowadziła parę EUR/USD znacznie powyżej parytetu, na czym w ostatnich dniach mocno korzysta złotówka. Tylko od 24 sierpnia kurs EUR/PLN przecenił się o 7 groszy.W ostatnich dniach notowania EUR/PLN powstrzymały jednak dalsze spadki nieco poniżej psychologicznego wsparcia 4,70 zł, a podczas wczorajszej sesji mieliśmy do czynienia z kolejną próbą odbicia powyżej 4,73 zł, która zakończyła się fiaskiem. Mimo iż o poranku euro było najlepiej radzącą sobie walutą G-10, tak po południu wypowiedź wiceprezesa ECB de Guindosa psłabiła walutę. Podczas swoich słów nie odniósł się do tego, czy poprze podwyżkę stóp procentowych w październiku o kolejne 75 punktów baz., tym samym zrodził pewne wątpliwości na ile rzeczywiście uda się dojść z główną stopą procentową do poziomu 2,00 proc. w końcu roku (obecnie 0,75 proc.).

Dziś czekamy na dane na temat inflacji CPI z USA za sierpień, które poznamy już o 14:30. Rynek zakłada, że dane potwierdzą scenariusz w którym szczyt CPI miał miejsce w czerwcu, a to mogłoby obniżyć prognozy inflacyjne, a tym samym rozluźnić rekordowo jastrzębie podejście Fedu.

O poranku obserwujemy kolejny dzień zmagań byków, próbujących odzyskać kluczowy poziom wsparcia 4,70 zł. Jest on o tyle ważny, gdyż pozostawanie poniżej może doprowadzić do pogłębienia się korekty, a same notowania do rejonu 4,67-4,65 zł.

Alternatywnie od kilku dni widzimy próby przebicia się popytu, który w pierwszych godzinach sesji pozostaje nieaktywny, lecz nie można wykluczyć, że i dzisiaj ujrzymy ponowny test bariery 4,72 zł.

Notowania euro. Para walutowa EUR/PLN na dzień 13.09.2022
Notowania euro. Para walutowa EUR/PLN na dzień 13.09.2022

Kurs CHF/PLN znów oscyluje przy 4,86 zł. Frank kontynuuje konsolidację

Wczoraj para walutowa CHF/PLN odbiła od 50 dniowej wykładniczej średniej kroczącej w rejonie 4,82 zł i przetestowała opór na poziomie 4,88 zł. Dzień zakończył się jednak dominacją podaży, która odepchnęła kupujących od górnej granicy pasma konsolidacji między 4,79 zł a 4,90 zł, w którym notowania znajdują się od 6 lipca.

O poranku frank nie zmienia swojej wartości, stabilizując i czekając na rozwój wydarzeń, co może mieć miejsce w związku z poprawą rynkowego sentymentu, na którą wpływa nie tylko postępująca korekta na dolarze, ale i pozytywne wieści z Ukrainy.

XTB

Tym samym CHF/PLN kontynuuje konsolidację. Rozstrzygnięcie w którym kierunku podąży waluta może pojawić się podczas najbliższego posiedzenia SNB, które odbędzie się dzień po FED (22 września). Rynek może zacząć zatem wyceniać, jakim ruchem odpowiedzą Szwajcarzy na zapowiadane przez Rezerwę Federalną 75 punktów bazowych.

Najbliższym oporem jest zatem poziom 4,88 zł, który zablokował wczorajsze ruchy byków, a wsparciem wydaje się 50 dniowa wykładnicza średnia krocząca, testowana wczoraj. Poprawiający się sentyment sugeruje jednak dalszą przecenę franka, który od wciąż oscyluje przy wysokich rejestrach.

Notowania franka. Para walutowa CHF/PLN na dzień 13.09.2022
Notowania franka. Para walutowa CHF/PLN na dzień 13.09.2022

Kurs USD/PLN kontynuuje korektę. Dolar schodzi w okolice 4,63 zł

Dziś kurs USD/PLN piątą sesję pod rząd traci na wartości, a podaż zepchnęła wczoraj kurs poniżej 50 dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Korekta na dolarze trwa dalej, co widać przede wszystkim po lepszym zachowaniu głównej pary walutowej EUR/USD, utrzymującej się powyżej 1,01.

O poranku, wraz z poprawą nastrojów dolar wyraźnie traci na wartości. Sam kurs USD/PLN oscyluje na poziomie 4,63 zł i ma otwartą drogę do psychologicznego wsparcia 4,60 zł, od którego odbiły wczoraj notowania.

Po spektakularnym sierpniowym rajdzie zielonego obecna korekta jest równie dotkliwa, a ostatnie komunikaty FED zdają się nieskuteczne wobec inwestorów, grających na poprawę rynkowego sentymentu.

Notowania dolara. Para walutowa USD/PLN na dzień 13.09..2022
Notowania dolara. Para walutowa USD/PLN na dzień 13.09..2022

Kurs GBP/PLN przetestował wsparcie 5,39 zł. Gorsze dane nie przysłużyły się funtowi

Początek nowego tygodnia dla funta, to garść nowych problemów brytyjskiej gospodarki. Wczoraj o 8:00 poznaliśmy szereg odczytów, w tym wskaźnik PKB, wskaźnik produkcji przemysłowej, czy usług, a także aktualny bilans handlowy, których sumaryczny wynik okazał się gorszy od przewidywań.

Dane te nie wpłynęły jednak bardzo na notowania szterlinga, choć para walutowa GBP/PLN przetestowała w ciągu dnia techniczny poziom wsparcia przy 5,39 zł. Zaktywizowało to jednak stronę popytową, która w odpowiedzi wyciągnęła kurs w okolice oporu 5,44 zł jednak finalnie dzień zakończył się bez rozstrzygnięcia na poziomie 5,41 zł. Dziś notowania zaczynają właśnie od tego poziomu i nieznacznie tracą. gdyż wczorajsze dane są sygnałem dla Banku Anglii, że nie może pozwolić sobie na wyższe podwyżki stóp proc., a kurs szterlinga może mieć kłopoty z powrotem powyżej 5,42 zł.

Po wczorajszym rajdzie na południe nie można jednak wykluczyć, że w tym tygodniu GBP/PLN może zmierzać w stronę wsparcia 5,36 zł.

Notowania funta. Para walutowa GBP/PLN na dzień 13.09.2022
Notowania funta. Para walutowa GBP/PLN na dzień 13.09.2022
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 1 lira turecka | george soros | cd projekt notowania | kurs jena złoty | gpw famur | średni kurs lewa nbp | aktualny kurs dolar jen |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here