Klawiatura z klawisze cryptocurrencyPo poniedziałkowych spadkach, wtorkowy poranek przyniósł ze sobą zauważalne ożywienie na rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich godzin wiele coinów zyskiwało bowiem na wartości, co z technicznego punktu widzenia może przyczynić się do ich dalszej aprecjacji w najbliższym czasie. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 3950 dolarów, Litecoin (LTC) 32 USD a Stellar (XLM) 0,1530 USD.


Kurs Bitcoin’a (BTC) zyskuje 250 USD

Po poniedziałkowych spadkach, wtorkowy poranek przynosi pewnego rodzaju ożywienie na notowaniach najstarszej z walut cyfrowych. W ciągu zaledwie dwóch godzin kurs Bitcoina notowanego na giełdzie Bitstamp wzrósł bowiem dynamicznie o ponad 250 USD co stanowi 6,72%. W skutek tej aprecjacji doszło też do pokonania lokalnej strefy oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi najpierw przetestować od góry ostatnio pokonany opór. Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z porannych wzrostów, coraz bardziej prawdopodobne może wydawać się pojawienie w jego okolicy kolejnej reakcji popytowej.

Kurs Litecoin’a (LTC) zyskuje ponad 8%

Spoglądając na rynek Litecoin‘a notowanego na giełdzie Bitfinex zauważymy, że w skutek porannej aprecjacji jego kurs wzrósł o ponad 2.41 USD, co stanowiło 8,08%. Wzrosty te sprawiły, że rynek pokonał techniczny poziom oporu w wysokości 31,55 USD, co mogłoby przyczynić się do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 33,50 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek postanowi najpierw przetestować od góry ostatnio pokonany opór.

Kurs Stellar’a (XLM) w okolicy technicznego oporu

Wtorkowy poranek przyniósł ze sobą znaczne umocnienie 4. największej – pod względem kapitalizacji – kryptowaluty. Kurs XLM notowanego na giełdzie Bittrex wzrósł bowiem o ponad 0.014 USD co stanowiło 9,85%. W skutek tej aprecjacji rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (0.1550 USD) i linii lokalnej tendencji spadkowej, gdzie już pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się kolejna fala wyprzedaży Stellar‘a. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet osunięcia jego kursu w okolice 0.14 USD.

Zobacz także: Stellar (XLM) oficjalnie 4. największą kryptowalutą, wyprzedza Bitcoin Cash’a

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt (GBP) powróci do spadków po korekcie względem franka (CHF)?
Następny artykułGuten Morgen DAX 04.12.2018 – test piwota miesięcznego nieunikniony?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here