Naga Markets

Wtorkowa sesja pod znakiem wzrostów. Dow Jones blisko 400 pkt wyżejWall Street podczas wtorkowej sesji handlowej wykazało się nie lada siłą, generując wzrosty mimo dalszej niepewności co do dalszej drogi banku centralnego USA. Inwestorzy oczekują udostepnienia protokołu z październikowego posiedzenia, podczas gdy Dow Jones i reszta amerykańskich indeksów wzrosła od 1,18 do 1,36% proc.

  • Wtorkowa sesja stała pod znakiem wzrostów na Wall Street
  • Dow Jones wygenerował blisko 400 punktów wzrostu na zamknięciu 
  • Uczestnicy rynku analizowali najnowsze wyniki finansowe spółek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Zielona sesja na Wall Street

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zakończyły sesję we wtorek odnotowując znaczące zyski, a inwestorzy nadal oczekują na publikację protokołu z październikowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, który ma się ukazać się w środę popułudniu. Ruch w górę na rynkach wydaje się być wywołany przez wskazówki decydentów, które mówią, że tempo podwyżek stóp procentowych może zostać spowolnione na grudniowym posiedzeniu.

Nie można jednak zapominać również o sezonie publikacji raportów kwartalnych, z którymi inwestorzy zapoznawali się podczas sesji. We wtorek ukazał się raport spółki Hewlett-Packard Company (HP). Spółka technologiczna pokazała, że przychody wzrosły o ponad 11 proc. bijąc przy tym szacunki analityków. W dokumencie podano również, że amerykański gigant technologiczny ustalił plan transformacji i restrukturyzacji.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 23.11.2022
Kurs indeksu Dow Jones 23.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ze wskazówek rzucanych na rynek przez decydentów, Prezes Atlanta Fed Raphael Bostic stwierdził, że jest gotów “odejść” od podwyżki o 75 punktów bazowych na najbliższym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, zauważając, że dodatkowe podwyżki stóp powinny być wstrzymane do czasu spadku inflacji do 2%.

Bostic omówił, że decydenci powinni pozwolić gospodarce ustabilizować się po osiągnięciu “stopy docelowej” i obserwować wpływ “zacieśniania polityki w miarę jej transmisji przez gospodarkę” przed podjęciem decyzji o przyszłej polityce monetarnej.

Finalnie indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł niemal o 400 punktów co oznacza wzrost na poziomie 1,20%. Idąc dalej indeks S&P 500 wzrósł o 1,36%, a technologiczny Nasdaq 100 wzrósł o 1,48%. Kurs euro wzrósł 0,59% w stosunku do dolara amerykańskiego (EURUSD).

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKonkurs Deep Tech Rising Stars został rozstrzygnięty. Które startupy warto obserwować?
Następny artykułTesla postawi kolejną giga-fabrykę? W grę wchodzi Korea Południowa
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here