Naga MarketsWtorek na giełdach w Stanach Zjednoczonych to kontynuacja przeceny na wszystkich głównych indeksach. Sesyjne minima wypadły jeszcze przed godziną 16, co pozwoliło kupującym wypracować sporych rozmiarów dolne cienie na wykresach dziennych. Dolar amerykański osłabiał się wobec euro, a kurs EURUSD na zamknięciu wtorkowej sesji wynosił 1,12.

Wczorajszy dzień nie przyniósł nam żadnych istotnych danych makro z amerykańskiej gospodarki.

• Dow Jones: -0,20%
• S&P500: -0,29%
• NASDAQ: -0,35%

Podczas sesji kupujący utracili okrągły poziom 2100 punktów na indeksie S&P500, a samo zamknięcie wypadło na poziomie 2099,12.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Jedną z mocniejszych spółek na amerykańskim parkiecie był WALMART, który zdrożał o 1,1%. Po poniedziałkowych spadkach straty próbował odrabiać WALT DISNEY, który zyskał 0,59%. Dobrą sesję mają za sobą też akcjonariusze HOME DEPONT, który drożał o 0,55%. Równie dobrze poradziło sobie też YAHOO!, którego wartość wzrosła także o 0,55%.

INTEL - wykres H4
INTEL – wykres H4

Podczas wczorajszej sesji sporo stracił HEWLETT-PACKARD. Po trzech wzrostowych sesjach jego wartość spadła o 2,31%. Do najsłabszych przedstawicieli amerykańskich parkietów należał też INTEL, który został przeceniony o 1,35%. Mocno taniały również papiery GOOGLE. Wartość spółki obniżyła się o 1,29%. Nienajlepiej spisały się też walory MERCK, który stracił 0,93% swojej wartości. Do słabszych spółek wczoraj należał również AMERICAN EXPRESS, którego wartość spadła o 0,78%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here