Naga MarketsWtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych poprawiła trochę nastroje inwestorom liczącym na wzrosty cen amerykańskich akcji.

• Dow Jones: +0,33%
• S&P500: +0,16%
• NASDAQ: -0,22%

Dzienne minima zostały wyznaczone tuż po godzinie 16. Następnie stopniowo kontrolę zaczęli przejmować kupujący.

W Stanach Zjednoczonych poznaliśmy m.in. dane o sprzedaży detalicznej za marzec. Odczyt na poziomie 0,9% był tylko minimalnie słabszy od oczekiwań.

DOW JONES - wykres D1
DOW JONES – wykres D1

Najmocniej z głównych indeksów wzrósł dziś DOW JONES równocześnie najbardziej zbliżając się do oporu, który w poniedziałek powstrzymał kupujących.

Z obserwowanych przeze mnie spółek najlepiej spisał się MERCK, który zdrożał o 1,82%. Dobrze poradziła sobie też spółka internetowa YAHOO! Drożejąc o 1,72% po raz kolejny w znaczący sposób przybliżyła się do pokonania oporu tworzonego przez lukę z 29 stycznia. Dobry dzień za sobą mają też akcjonariusze JP MORGAN. Wczorajsze notowania tego waloru otwarły się luką hossy, która została utrzymana do końca sesji. W efekcie spółka zdrożała o 1,56%. Nieźle poradził sobie też EXXON MOBIL, którego wartość wzrosła o 1,51%.

YAHOO! - wykres D1
YAHOO! – wykres D1

Najsłabszą z obserwowanych przeze mnie spółek był GOOGLE. Podczas wczorajszej sesji inwestorzy przecenili ją o 1,61%. Cena powtórnie dotarła do poziomów minimów z 6 kwietnia. Spadki zatrzymały się na tym poziomie, ale jeśli sentyment wokół waloru nie ulegnie poprawie spodziewałbym się kontynuacji przeceny. Nienajlepszy dzień mieli też akcjonariusze INTELA. Akcje tego producenta elektroniki potaniały o 0,76%. Również w przypadku AT&T przewagę miała podaż, sprowadzając cenę 0,58% poniżej poziomu odniesienia. Taniał także HEWLETT PACKARD, którego wartość została wczoraj obniżona o 0,55%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here